Сьогодні день Іверської ікони Божої Матері

14:20, 26 жовтня 2009
Суспільство
18 0

Моляться їй про зцілення

Православна церква 26 жовтня святкує день Іверської ікони Божої Матері.

Іверська ікона Божої матері перебуває в Іверському монастирі на Афоні з 999 року. У 1648 році до Москви був принесений список з цієї ікони.

У IX столітті під час царювання грецького імператора Феофіла, ікони піддавалися всіляким гонінням. У той час недалеко від Нікеї жила благочестива вдова разом з сином. У неї була чудотворна ікона Божої Матері. Іконоборці, що знищували святі ікони, прийшли в будинок цієї християнки і один воїн списом ударив по образу Богородиці. Згідно з легендою, несподівано з ураженого місця потекла кров.

Вдова, боячись знищення святині, пообіцяла імператорським воїнам гроші і просила їх до ранку не чіпати ікону. Коли вони пішли, жінка разом з сином для збереження святої ікони опустила її в море. Ікона, стоячи на воді, приплила до Афона. Афонські ченці, декілька днів бачили в морі вогненний стовп, спрямований до неба, прийшли до берега і знайшли святий образ, що стояв на воді.

Після молебню про дарування монастирю святині благочестивий чернець Іверського монастиря святий Гавриїл, за велінням Божої Матері, що з`явилася йому уві сні, пішов по воді, прийняв святу ікону і поставив у храмі. Проте наступного дня ікона була знайдена не в храмі, а над воротами обителі. Так повторювалося кілька разів, поки Пресвята Діва не відкрила святому Гавриїлу Свою волю уві сні, сказавши, що не бажає бути такою, що зберігається ченцями, а хоче бути їх Хранителькою.

Після цього образ був поставлений над монастирськими воротами. Тому свята ікона називається Портаїтіссою, Вратарницею. Моляться Пресвятій Діві про зцілення від різних хвороб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter