У Києві відкрилася виставка «Релігія в географічних мапах»

13:33, 26 жовтня 2009
Суспільство
0 0

За сюжетами Старого і Нового заповітів

В культурно-просвітницькому центрі Alex Art House (галерея приватних колекцій) діє виставка географічних карт. Експозиція налічує 27 географічних і астрономічних карт і 12 гравюр середини XVIII століття на сюжети Старого і Нового заповітів, повідомляє РІСУ.

Тематична добірка Terra Sancta («Свята земля») об`єднала роботи відомих європейських картографів XVII – XIX ст. До неї увійшли карти: Генріха Шерера – «Зображення території Європи, де вкорінилася католицька віра» (Мюнхен, в 1703 р.) «Зображення земних територій, які осяяла католицька віра» (Мюнхен, в 1700 р.); Вільєма Альберта Бачіні – «Римські землі, на яких проповідували апостоли після Вознесіння Христа» (Амстердам, в 1750 р.); Бастіана Ступендаля – «План Єрусалима» (Амстердам, в 1682 р.) «Життя і подорожі апостола Павла» (Амстердам, в 1702 р.) та інших. Остання робота прикметна наявністю яскравих графічних мініатюр, які ілюструють служіння апостола. Також в експозиції представлена «Карта Святої землі і частини Єгипту з маршрутом подорожей Патріарха Авраама» Абрама Ортелія (у 1560 р.) яку прикрашають 22 гравійованих вставки-медальйони з біблійними сюжетами.

На виставці представлена нестандартна карта іншого голландського фахівця Романа де Фуга. «Землі пророків» (Амстердам, в 1705 р.) є картиною саду Едему з Адамом, Євою, тваринами, і з неба сходить земна куля (у вигляді глобуса) з найменуваннями земель Африканського і Євразійського континентів.

«В ті часи католицька Церква активно використовувала географічну карту для поширення своїх ідей», – розповідає власник колекції Олександр Прогнімак.

Особливу історичну цінність представляють карти зоряного неба відомого німецько-голландського математика і космографа Андреаса Целларія. У них зафіксована спроба втручання церкви в традиційну шумеро-вавилонську та античну символіку визначення планет, світил і сузір`їв. На картах замість звичних Касіопеї, Геркулеса і Корабля Арго, можна побачити Марію Магдалину, Трьох волхвів і Ноїв ковчег.

Представлені на експозиції біблійні гравюри належать Йогану ван Віанену: Історія пророка Іллі. «І вознісся Ілля на небо» (Амстердам, в 1750 р.); «Представлення законів на горі Синай (Амстердам, в 1750 р.); «Тріумфальний в`їзд Ісуса в Єрусалим» (Амстердам, в 1750 р.); «Ісус на Хресті» (Амстердам, в 1750 р.); «Воскресіння Христа» (Амстердам, в 1750 р.) та інші.

Як повідомив власник галереї Олександр Прогнімак, якщо вдасться розширити колекцію, то буде зроблена тематична виставка експонатів з мусульманського, буддійського та інших світів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter