У селі Дніпровське на Чернігівщині урочисто відкрито пам’ятник преподобному Миколі Святоші.

Образ святого в чернечому одязі в повний зріст у камені відтворив випускник Національної академії образотворчого мистецтва Владлен Кареченцев.

У відкритті пам’ятника взяли участь місцеві жителі, науковці, краєзнавці, представники влади та духовенства, гості з Чернігова та інших міст України.

***Микола Святоша - в миру князь Святослав-Панкратій Давидович Чернігівський, правнук Ярослава Мудрого. Народився близько 1080 року і був сином чернігівського князя Давида Святославовича. До 1087 року княжив у Луцьку. Після Любецького з’їзду одержав у володіння придніпровські землі і оселився там. Як свідчать історичні джерела середини ХІХ століття, для будівництва князівського будинку над Дніпром землю "навозили". Звідси і назва літописного міста Навози (вона зберігалася за селом до 1962 року).

У 1106 році Микола Святоша зрікся князівства і прийняв чернецтво в Києво-Печерському монастирі. Там за свій кошт збудував Троїцьку надбрамну церкву, велику лікарню з храмом святого Миколи.

Помер Святоша в 1143 році. Свої придніпровські володіння він заповів Києво-Печерському монастирю. Відомо, що день власної смерті князь-чернець повідомив братам за три місяці. Після того, як це пророцтво справдилося, його канонізували. Поховали Миколу Святошу у Ближніх (Антонієвих) печерах Києво-Печерської Лаври. У Чернігові його іменем названо одну з підземних церков Антонієвих печер.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram