Представники конфесій та медичної спільноти в Україні обговорили шляхи вдосконалення процесу вакцинації в Україні, проект Етичного кодексу лікаря та питання звуження практики абортів. Як повідомляє Інститут релігійної свободи (ІРС) про це йшлося 17 вересня на засіданні Громадської ради при Міністерстві охорони здоров`я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

Як повідомляє джерело, учасники засідання заслухали інформацію фахівців у галузі медицини та представників Міністерства щодо статистики та наукового обґрунтування необхідності проведення щеплень. Члени Громадської ради при МОЗ звернули увагу на проблемні аспекти процесу вакцинації в Україні та запропонували шляхи його покращення – зокрема, ретельно перевіряти та піддавати процедурі сертифікації кожну вакцину перед її застосуванням в Україні, а відповідні результати зробити доступними для громадськості.

Як повідомив голова Громадської ради при МОЗ академік Юрій КУНДІЄВ, проект Етичного кодексу лікаря планується до ухвалення на всеукраїнському з’їзді лікарів та представників медичних закладів вже цього тижня у Євпаторії.

На думку представника Римсько-Католицької Церкви в Україні Сергія СЕРЕБРОВСЬКОГО у проекті Етичного кодексу необхідно закріпити тезу про шанобливе ставлення лікарів до життя ще ненароджених дітей. Інші учасники висловились також на підтримку положення про право лікаря відмовитись від виконання процедури здійснення штучного переривання вагітності за своїми релігійними, морально-етичними чи іншими переконаннями.

Також до проекту Етичного кодексу лікаря була внесена пропозиція про те, що при зверненні жінки по здійснення штучного переривання вагітності, лікар повинен надати їй повну інформацію про можливі негативні наслідки для її здоров’я фізіологічного та психологічного характеру, сприяючи захисту життя та звуженню практики абортів.

На завершення засідання його учасники заслухали інформацію про результати праці Робочої групи при Міністерстві по виробленню стратегії протидії штучного переривання вагітності.

У засіданні Громадської ради при МОЗ, окрім її членів, взяли участь заступник Міністра охорони здоров`я України Володимир ЮРЧЕНКО, представники департаментів Міністерства та профільних медичних установ.

Нагадаємо, Громадська рада при Міністерстві охорони здоров`я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій утворена відповідно до Угоди про співробітництво між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та МОЗ України від 16 грудня 2008 року. Наказом МОЗ України від 22 травня 2009 року № 358 затверджено її персональний склад та положення.
 

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram