У Чернігові зупинено незаконне будівництво каплиці

10:54, 31 серпня 2009
Суспільство
0 0

Над криницею Антонія Печерського

У Чернігові поблизу Іллінської церкви зупинена спроба будівництва каплиці над криницею Антонія Печерського. Про це кореспонденту УНІАН повідомив вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Сергій ЧЕРНЯКОВ.

За його інформацією, за сприяння Чернігівської єпархії Української Православної Церкви розпочалося очищення старенького колодязя.

Як йдеться у легендах, колодязь викопав преподобний Антоній Печерський. Люди користувалися криницею, доки у будинки не провели водопроводи. Потім про колодязь забули. Металевий дах над криницею поржавів і колодязь був невпорядкований.

Минулого року місцеві єпархії УПЦ МП та УПЦ КП звернулися до Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" з проханням дозволити збудувати над колодязем Антонія Печерського капличку. Але з метою уникнення релігійного протистояння їм відмовили.

"Цього року роботи біля колодязя розпочалися без попередження і заповідника, і управління архітектури. Із дна криниці було витягнено кілька відер сміття, пляшок, металевих предметів. Працівники заповідника не заважали роботам, адже справа потрібна", - зазначив С.ЧЕРНЯКОВ.

Керівництво Національного заповідника було змушене зупинити роботи,  адже вони проводилися на охоронній території, коли будівельники почали ламати металевий навіс над колодязем. На місце події прибули не лише працівники архітектурно-історичного заповідника, обласної інспекції по охороні пам’яток історії та культури, а й міліція.

Як виявилося, над криницею Антонія Печерського мали намір збудувати муровану каплицю висотою 12 метрів, не узгоджуючи будівництво.

Зазначим, що поряд розташована пам’ятка архітектури національного значення Іллінська церква, зведена наприкінці ХІ ст. і порудження біля неї висотної каплиці фактично закриє унікальну пам’ятку.

"На даний час роботи по спорудженню каплиці зупинено. Працівники заповідника змушені щодня чергувати біля колодязя з метою недопущення несанкціонованих робіт", - повідомив С.ЧЕРНЯКОВ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter