В Українському католицькому університеті вивчатимуть іконопис

14:31, 21 серпня 2009
Суспільство
18 0

Уперше в Україні

В Українському католицькому університеті (місто Львів) запроваджено навчальний курс «Іконопис і сакральне мистецтво». Це перша, і поки що єдина в Україні програма, яка поєднуватиме серйозне професійне вивчення мистецтва іконопису з богословською освітою.

Як повідомили УНІАН у Центрі сакрального мистецтва Українського католицького університету, навчання матиме три складових: вивчення іконопису на зразках традиційної української ікони XV - XVI ст., курси головних богословських дисциплін, знання яких необхідне іконописцеві, а також основи історії і теорії мистецтва.

Програма розрахована як на початківців, випускників середніх шкіл чи людей, які досі не пробували себе в живописі, так і на вже практикуючих іконописців чи художників.

Особливістю програми стане плекання українських традицій іконопису, робота в давній техніці темперного живопису, докладне вивчення і творче наслідування стилю авторів шедеврів українського іконопису минулих століть, посилене вивчення богослов’я, основ церковного віровчення, молитви і практики. Неодмінною складовою програми буде безпосередня участь студентів у богослужіннях, виїзні лекції, екскурсійні поїздки до пам’яток сакрального мистецтва й іконопису, - поінформували в Українському католицькому університеті.

Програма є першою спробою цілісного виховання богословів-іконописців, які зможуть у майбутньому працювати для церковних потреб: виконувати замовлення з розпису храмів, написання іконостасів чи окремих ікон.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter