В Україні розпочалася моторизована хресна хода  «Акція історичного примирення – Хресна хода  культурно-історичними місцями України, присвячена 300-річчю Полтавської битви».

Як повідомили УНІАН у прес-офісі Української Православної Церкви, акція стартувала вчора, біля резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Володимира.

Зокрема, Блаженніший відправив молебень та освятив мотоцикли, на яких учасники хресної ходи  подорожуватимуть регіонами України, а також освятив пам’ятний кам’яний хрест із написом «Вічна пам`ять воїнам, що поклали життя за віру і Батьківщину» для встановлення на полі Полтавської битви.

«У нас вже звершуються хресні ходи і в повітрі, і на воді, і на суші, але такий вид хресних ходів, який ви намагаєтесь звершити, це є щось нове. Нехай Господь пошле вам ангела, який буде охороняти хресну ходу, що ви вирішили звершити саме таким чином. Ми віримо, що Бог вас благословить та укріпить у майбутній ході во славу Божу і для блага та користі людства», - звернувся зі словами настанови Митрополит.

За інформацією прес-офіса УПЦ, наразі у акції беруть участь понад 60 представників мотоклубів з України, Росії, Білорусі та Швеції. На кожному мотоциклі по двоє учасників. Серед байкерів близько десяти жінок у віці від 18 до 40 років. Байкерів супроводжує священик УПЦ - отець Ярослав.

Вчора у Полтаві байкери взяли участь у панахиді на полі Полтавської битви та встановили пам’ятний хрест.

Сьогодні панахиду по загиблих козаках-захисниках Вітчизни буде відправлено у Запоріжжі на острові Хортиця.

Завершиться хресна хода на мотоциклах  9 липня у Севастополі, де у Володимирському храмі – на місці хрещення рівноапостольного князя Володимира – буде відправлено подячний молебень.

Організаторами хресної ходи виступили Військовий відділ Київської єпархії УПЦ, Синодальний відділ УПЦ «Церква і культура»,  Київській міській автомотоклуб та Міжнародний автомотоклуб «Нічні вовки».


 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram