У Дрогобичі розпочнуть реставрацію 400-літньої церкви

12:50, 01 листопада 2017
135 0
Фото: zik.ua

На реставрацію старовинної дерев’яної дрогобицької церкви Воздвиження Чесного Хреста (початок ХVІІ ст.) в обласному бюджеті  передбачили 350 тис. грн. (150 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації та 200 тис. грн на початок реставраційних робіт).

Як повідомляє IA ZIK, станом на сьогодні на стадії звершення лише проектні роботи, реставрацію ще й не починали. На порозі – зима. Тож постало запитання: що робити з 200 тисячами гривень, які мали піти на реставрацію храму?

У вівторок, 31 жовтня, до Дрогобича завітали розробник проекту реставрації церкви Воздвиження Чесного Хреста Юрій Дубик та підрядник – директор підприємства «Львівреставрація» Володимир Пащак. До храму також прибули директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун з колегами.

Володимир Пащак категорично заявив, що при теперішньому температурному режимі та вологості повітря реставрувати розписи на дерев’яних стінах не можна. Тому він запропонував скерувати кошти на унікальну пам’ятку дерев’яної архітектури – храм св. Юра, де є заборгованість за виконані реставраційні роботи.

Алла Гладун зазначила, що реставрацію не могли розпочати раніше, оскільки довго виготовляли відповідну документацію, і також пропонувала «перекинути» кошти на церкву св. Юра.

Втім, після емоційної дискусії її учасники погодилися, що в унікальному храмі Воздвиження Чесного Хреста таки розпочнеться довгоочікувана реставрація.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter