Фото: Івано-Франківська обласна державна адміністрація

В Івано-Франківську відкрилася виставка ”Анна Київська. Історія і сьогодення”. 

Як передає кореспондент УНІАН, презентація виставкового проекту відбулася напередодні, 19 листопада, у залі «Арт на Мур» фортечної галереї «Бастіон» Івано-Франківська.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки, творчий проект присвячений доньці Ярослава Мудрого, славетній королеві Анні (1032-1075рр.).

«Ця виставка дозволяє нам гортати сторінки історії України», - наголосила вона.

Як наголосили організатори виставки, про Анну Київську не згадує жодний з літописів Київської Русі. Водночас Римські папи вважали її найосвіченішою королевою франків від доби Брунгільди. Вона була хранителькою держави всупереч прокляттю, що звело нанівець всі плани її чоловіка-короля. Вінценосна суперниця назвала її найчарівнішою жінкою Франції. Навіть після 15 років перебування на Заході Європи Анна підписувала королівські документи кирилицею. У місті Санліс за нею й досі правлять служби.

На виставці представлені унікальні артефакти, пов’язані з епохою та іменем славетної королеви Анни. 

Проект «Анна Київська: Історія і сьогодення» створено за підтримки Благодійного фонду «Україна Інкогніта», Національного заповідника «Софія Київська» і мецената Віктора Вінтоняка спільно з видавництвом «Мантикора» та Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва PortoFranko.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram