Понад 800 віруючих УПЦ біля стін ВР: Ми хочемо зберегти право ходити в наші храми (відео)

16:46, 06 жовтня 2016
5814 1
1

Віруючі Української Православної Церкви з різних куточків України 6 жовтня зібралися біля стін Верховної Ради, виступаючи проти законопроекту № 4128, що внесений до порядку денного українського парламенту.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, близько 800 осіб молилися за мир в Україні та закликали народних депутатів не голосувати за дискримінаційний законопроект, який передбачає втручання в діяльність релігійних громад, узаконює церковне рейдерство і загрожує міжконфесійними конфліктами і розпалюванням релігійної ворожнечі.

«Ми молимося сьогодні про те, щоб у нашої Церкви не забирали храми. Ми хочемо зберегти право ходити в наші храми, і просимо депутатів допомогти нам відстояти православну віру. Скандали, які піднімають загарбники храмів і те, що вони б'ють людей - це все проти Бога. Хіба мало конфлікту в зоні АТО, щоб ще між собою битися?!», - сказала мешканка Львівської області Людмила.

На думку киянина Анатолія Ковальчука, законопроект № 4128 спрямований не на консолідацію, а на роз'єднання українського суспільства.

«Прийняття закону може створити передумови для розділення народу і знищення Православної Церкви. Існують церковні канони й правила, встановлені святими отцями Церкви, які мають виконуватися», - підкреслив Анатолій Ковальчук.

Під час молитовного стояння під Верховною Радою віруючі ініціювали збір підписів під зверненням до депутатів з проханням не приймати цей скандальний законопроект.

«Я стою тут за нашу Церкву, яку зараз з усіх сторін зневажають. Якщо у нас заберуть віру, що ж лишиться?! Наші діди і прадіди будували і ходили в ті ж храми, в які ходимо ми, а зараз у нас їх хочуть забрати! Як депутати можуть хотіти це зробити - я не розумію! Їх обрав народ, а вони створюють закони проти людей. Раніше я цих депутатів бачила на Великдень у Києво-Печерській лаврі, а зараз вони виступають і аплодують більше всіх, коли зневажають нашу Церкву. Якщо вони зраджують Церкву, вони зрадять і державу», - вважає киянка Ніна.

Житель Борисполя Олександр Удод додав, що позиція депутатів викликає у нього крайнє здивування.

«Я захищаю Києво-Печерську і Почаївську лаври, які хоче забрати у віруючих наш нинішній уряд. Ситуація взагалі незрозуміла: з одного боку йде боротьба проти пережитків радянського минулого, а з іншого, щодо православної віри - вчиняють так само, як робила радянська влада», - зазначив Олександр Удод.

Як повідомляв Центр інформації УПЦ, 6 жовтня до порядку денного Верховної Ради включено законопроект № 4128, яким пропонується внести зміни до статті 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (щодо зміни релігійними громадами підпорядкованості).

Головне науково-експертне управління ВР рекомендувало депутатам не ухвалювати цей законопроект. Негативне ставлення до законопроекту висловили представники Всесвітньої Ради Церков, члени Секретаріату ВРЦіРО, Інститут релігійної свободи, юристи з Міжнародного інституту захисту прав людини країн Східної Європи, українські релігієзнавці. Майже всі релігійні конфесії України в різний час виступили проти прийняття депутатами Верховної Ради законопроекту № 4128.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter