У Львові завершила роботу XXV Міжнародна наукова конференція «Історія релігій в Україні»

05:47, 29 травня 2015
Суспільство
2025 0
с

28 травня у Львівському музеї історії релігії завершила роботу XXV Міжнародна наукова конференція «Історія релігій в Україні».

Її організаторами виступили Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім.М. С. Грушевського НАН України, Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України.

Всього у форумі взяли учать 140 науковців, релігієнавців, музейників, духовенство – майже з усіх областей України, а також із Польщі, Угорщини, Білорусії. Вперше на конференцію приїхали з Канівського музею Тараса Шевченка, Шевченківського національного заповідника, Кіровоградського обласного художнього музею.

Учасники обговорювали питання «Порушення християнської заповіді «не вбий» у контексті збройного захисту Батьківщини», говорили про військову агресію на Сході України, діяльність Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та ін. питання.

З доповіддю «Погляд Блаженнішого Митрополита Володимира на державно-церковні відносини в Україні (1992-2014)» виступив голова Синодального просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко.

150-річчю від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького був присвячений другий круглий стіл конференції. Також відбулася презентація альманаху «Український Мойсей».

orthodoxy.org.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter