У польському Гданську відкрили пам’ятник святому князю Володимиру Великому

19:52, 25 травня 2015
2745 0
а

У польському місті Гданськ урочисто відкрили пам’ятник святому рівноапостольному князю Володимиру Великому.

Про це повідомляє сайт Радіо Свобода.

Інціювали встановлення пам’ятника парафіяни місцевої української греко-католицької громади. Вони приурочили подію до 1000-річчя від дня смерті Володимира Великого, який помер у 1015 році. За словами греко-католицького єпископа Володимра Ющака, увічнений у камені святий Володир нагадуватиме українцям Польщі про їхнє коріння, а також спонукатиме допомагати сучасній Україні.

Монумент встановили поряд із греко-католицькою церквою Покрови Богородиці, що знаходиться в центральній частині міста. У відкритті свята взяли участь кількасот українців, які мешкають на півночі Польщі, а також представники польської влади.

Звертаючись до присутніх на святі українців спікер польского Сенату Боґдан Борусевич сказав: «Я бажаю вам спокою у душах, а Україні миру. Щоб війна закінчилась і щоб тих людей, які її спричинили просвітив Святий Дух, а також Святий Володимир».

Пам’ятник Святому Володимиру в Гданську – другий, після лондонського, що встановлений в країнах ЄС. Автор монумента – український скульптор Геннадій Єршов, який вже багато років мешкає у Польщі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter