На Тернопільщині п’ять випадків крадіжок з храмів: правоохоронці просять ховати церковне майно

18:08, 19 березня 2015
918 0
1

П’ять випадків проникнення та крадіжок з сільських храмів сталося на Тернопільщині за останні два тижні. Правоохоронці розслідують кожен факт і припускають – в області може діяти злочинна група гастролерів. Тому звертаються до священиків та громад подбати про безпеку святинь, допоки крадіїв не затримають.

Найбільша спокуса для злодіїв – гроші та майно, що має історичну або матеріальну цінність. Приміром, з храму, що в селі Старий Скалат Підволочиського району невідомі винесли дві церковні книги 1860 року видання. З церкви села Малий Ходачків Тернопільського району забрали Євангеліє, датоване початком дев’ятнадцятого століття. Сімсот гривень та Святе Письмо викрали з храму села Білівці, що на Борщівщині.

Правоохоронці звертаються до громад і просять усе цінне церковне майно на час, коли не ведеться служба, ховати надійні та безпечні місця. Головам сільських рад та громадам сіл варто подбати про охорону церков, особливо в нічний час, а також цілодобово, якщо храм знаходиться на окраїні населеного пункту. Також варто подумати про обладнання засобами технічної сигналізації, вважають правоохоронці.

За матеріалами poglyad.te.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter