У Львові, на Личаківському цвинтарі, відбулися заходи пам'яті Героїв Крут

18:13, 29 січня 2015
5607 0

У Львові у четвер, 29 січня, вшанували пам’ять Героїв Крут – київських студентів і бійців вільного козацтва, які загинули в 1918 році під час бою з більшовицькою армією Михайла Муравйова.

Як передає кореспондент УНІАН, на Личаківському цвинтарі відбулися заходи із вшанування пам’яті Героїв Крут – покладання вінків і квітів до могили одного з учасників легендарного бою під станцією Крути Ігоря Лоського, поминальна панахида, та урочисте проходження ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

Також сьогодні у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут відбудеться вечір-реквієм пам‘яті Героїв Крут, а в Національному музеї жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відбудуться заходи зі вшанування пам`яті Героїв Крут.

Довідка. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва у складі близько чотирьох сотень вояків

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві.

Тіла вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання. Після цього про подвиг молоді під Крутами було забуто на більш як 70 років. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками. Лише 2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам`ятник, а з нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам`ятну гривню.

 Фото УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter