«Помити Київ святою водою»: українці - про «Бал у Сатани» на Хелловін

«Помити Київ святою водою»: українці - про «Бал у Сатани» на Хелловін

Центр інформації Української Православної Церкви на своїй офіційній сторінці у Facebook запропонував користувачам мережі висловити свою думку щодо «Бала у Сатани», який відбудеться у Києві 31 жовтня у закладі біля Андріївської Церкви.

У Facebook користувачі мережі висловили свою думку про «Балі у Сатани» / Центр інформації УПЦ

Центр інформації Української Православної Церкви на своїй офіційній сторінці у Facebook запропонував користувачам мережі висловити свою думку щодо «Бала у Сатани», який відбудеться у Києві 31 жовтня у закладі біля Андріївської Церкви.

Як йдеться у анонсі заходу, у Києві «святкуватимуть» Halloween, відтворюючи «Бал у Воланда».

«31 жовтня усі грішники Києва запрошені на бал до Месіра! Наймасштабніша вечірка на Хелловін - Бал Сатани», - йдеться у повідомленні.

На вечірці обіцяють «сеанс чорної магії», виступ шоу-балету грішниць та інше. Свою думку на запропоновану тему висловили жителі різних регіонів України, а також віруючі з-за кордону. Понад 95% користувачів висловили своє обурення як «Балом Сатани», так і самим святкуванням Хелловіну у православній країні.

«Йдуть, думаючи, що це все просто шоу, жарт. Наслідки потім страшні, відмиватися сльозами і покаянням довго прийдеться, якщо пощастить», - написав Дмитро Білокінь. «Англійсько-американська традиція, яка не має нічого спільного ні з релігією, ні з культурою України», - вважає Іван Туманов.

«Людей привчають із симпатією ставитися до Сатани», - обурюється Тетяна Маширо.

«Хелловін, як і гей-парад - сатанинські свята», - вважає Ангела Сидоренко. Деякі користувачі висловлювали свої думки у філософській та віршовій формі.

Так, Наталя Корнівська написала: «Наш світ скотився вже до дна, тримається - на волосині! Справляє шабаш Сатана у православній Україні...». А Сергій Максимов згадав відому цитату Ніцше: «Якщо довго вдивлятися у безодню, безодня почне вдивлятися в тебе. Це і є Хелловін».

Частина українців налаштована вкрай негативно, вимагаючи заборони Хелловін та висловлюють протест проти «Бала Воланда» у серці столиці.

«Гірше не придумаєш! Все дійсно як у романі! У гонитві за наживою і прибутком організатори знову будуть заманювати нерозбірливих людей на яскраві видовища, істинної і страшної суті яких вони не розуміють», - міркує Діана Фещенко.

«Мені здається, є речі, які переходять будь-які межі, і пасивна реакція подібна засуджувальному мовчанню і закриванню очей на беззаконня. Я думаю, треба нам, православним, а в першу чергу нашим пастирям, висловити свій протест і обурення та сказати, що весь цей задум - свято зла і розпусти, призведе до наслідків, подібних до Керчі та ще гірших», - написала Наталя Добролюбова.

«Це огидне святкування повинно бути заборонено у православній державі», - вважає Тетяна Кицан.

Святкувати Хелловін в Україні – значить переймати чужі традиції, забуваючи про власні, вважають українці.

«Питання до всіх українців: ми де живемо, в Америці чи в Україні? Всі ж так борються за Україну, а святкують американські "свята". Це обурливо. Неначе в нас своїх свят немає», - говорить Надія.

«Це неприйнятно для нашої культури та для нашої країни, - пише Георгій Коваленко. - Є українські, в тому числі православні свята, які мають мораль для дітей, які наповнюють душі та серця людей радістю, теплом, надією, любов'ю. А яка ціль в організації данного "свята"? Які "глибокі та наповнюючі" образи використовуються? Який глибокий високоморальний зміст? Навіщо цей гарбузовий примітив у країні, де й так вистачає зла та жорстокості?».

Олександр Соколенко пропонує взагалі не приділяти уваги зазначеній події, аби «не рекламувати її».

«Це, звісно, не добре, але я вважаю, що зайвий галас цій події більшу рекламу зробить. Дітей потрібно своїх виховувати відповідно до християнських цінностей і бути для них прикладом. Так, Церква зобов'язана акцентувати увагу на тому, що з християнської точки зору такі заходи є неприйнятними. Але істерії з цього приводу не варто», - вважає Олександр Соколенко.

Частина користувачів мережі висловилася на захист святкування Хелловіна.

«Нічого страшного в тому, щоб відігнати нечисту силу немає! Просто наші православні люди зовсім не розуміють значення цього свята. Якщо душа чиста то ніякі ''біси'' її не торкнуться. На Різдво теж одягаються в костюми кози і чорта, але ще ніхто не перетворився на козу або на щось інше», - вважає Надія Кондратюк.

Деякі користувачі дали поради, як боротися із наслідками «Бала Сатани». Скажімо, Катерина Бєлкіна пропонує після Хеллоуіна «помити Київ святою водою».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter