этот материал доступен на русском

Лауреатом премії Стуса вперше став священнослужитель – єпископ УГКЦ

12:17, 28 серпня 2018
Суспільство
4779 0
Лауреатом цьогорічної премії імені Василя Стуса став єпископ Борис Ґудзяк / facebook.com/penclubua

Лауреатом цьогорічної премії імені Василя Стуса, вручення якої відбулося у Києві, став президент Українського католицького університету, єпископ Української греко-католицької церкви Борис Ґудзяк.

Про це повідомляє Український центр Міжнародного ПЕН-Клубу на своїй сторінці у фейсбук.

Владика Борис став першим представником духовенства, якого відзначили цією премією, пише "Новинарня".

“Для мене це велика честь. Я з юності виховувався на спадщині Стуса та інших дисидентів. Коли я був ще в школі, в 12-13 років, ми 12 січня щороку голодували на заклик Чорновола. І ці заощадженні копійки ми використовували на купівлю марок та листівок, щоб писати дисидентам”, – сказав Ґудзяк під час свого виступу.

У своїй промові єпископ також згадав українського режисера Олега Сенцова, який вже понад 100 днів голодує у російській колонії у місті Лабитнангі.

“Стус – жива історія і позиція, його премія – виклик і обов’язок. Це наш час і, на жаль, наші дилеми. Особливо зараз, коли за полярним колом карається Олег Сенцов, перейшовши ще одну нелюдську відмітку болю і страждань – сто днів голодування”, – заявив єпископ.

Премію імені Василя Стуса з 1989 року присуджують літераторам, митцям, режисерам за особливий внесок в українську культуру та активну громадянську позицію.

З 2016 року премію вручає український осередок міжнародного ПЕН-клубу.

Лауреатами премії у різні роки були Сергій Жадан, Іван Світличний, Надія Світлична, Марія Бурмака, Ольга Богомолець, Галина Севрук, Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська та інші.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter