этот материал доступен на русском

У Кам’янці-Подільському археологи розкопали сліди старовинних католицького й православного храмів

15:00, 12 червня 2018
Суспільство
3213 0
У кам’янецькій фортеці знайдено сліди католицького й православного храмів / credo.pro

На території Старої фортеці у Кам’янці-Подільському ведуться археологічні дослідження - на місці, де колись стояли Покровська православна церква і католицький храм св. Станіслава.

Про це повідомиляє "Сredo-Україна".

Завідувач сектору старожитностей Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, а також  безпосередній учасник розкопок Петро Болтанюк розповів про роботи:

"Зараз ми проводимо дослідження на місцезнаходженні костелу святого  Станіслава і церкви Покрова. Одне з головних завдань – це з’ясувати стратиграфію цього місця. На цей момент ми віднайшли кут костелу. Відкрилася ще одна стіна, яка, можливо, стосується пізнішої споруди з XVIIІ століття.

Ще виявили споруду довжиною 5-8 метрів. Швидше за все це можуть бути склепи з опису 1613 року, у яких похований Миколай Потоцький. Далі відкрили  фундамент Покровської церкви. Щодо костелу, то вважається, що він збудований у 1590-х рр. за Якова Потоцького і використовувався до 1672 р., поки турки не перетворили його на мечеть. Після повернення поляків у 1699 р. знову був освячений на католицький храм, у якому молився пан староста. Храм був зруйнований приблизно у 1812 році. Розмірів його ми не знаємо, але за планами можу припустити, що його ширина становить 12 метрів.

На відмінну від кам’яного костелу православна церква Покрови була дерев’яна і була розібрана регентом Міхалом Маскевич за п’ять місяців перед приходом турків до Кам’янця, його планам перебудувати храм не судилося здійснитися", - сказав він.  

Було віднайдено також поховання, що можливо стосується розграбованої XVII ст. гробниці князів Коріатовичів, відомих фундаторів багатьох храмів на Поділлі. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter