У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку до Великодня / prostir.museum

У Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Великдень» та розпочато заняття в школі писанкарства «Чарівний писачок».

До уваги відвідувачів представлена підбірка світлин, які відображають сучасні традиції святкування Великодня, зокрема головні атрибути, різних країн світу, повідомляє prostir.museum.

2

Так, характерною особливістю німців є прикрашання великодніми яйцями дерев, криниць, фонтанів; велика кількість шоколадних яєць – особливість італійців; влаштування масових змагання з писанками біля президентського палацу – улюблена розвага в США, пошанування природи – важлива складова свята у датчан та інших народів тощо. Здавна важливим атрибутом Великодня для більшості європейських народів, у тому числі й українців, є писанка.  

На виставці демонструється понад 300 писанок волинських майстрів-писанкарів з різних районів області, що стали учасниками 24 конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття».

На виставці представлені сувенірні писанки та глиняні моделі писанок, створені луцькими майстрами-гончарями.

В контексті виставки представлена колекція одягу «Трипільські спогади», викладача Нетішинської міської художньої школи Тетяни Погуральської, розроблена майстринею за мотивами трипільських символів, що використовуються і в писанковому розписі.

Студенти кафедри дизайну Луцького національного технічного університету розробили для учасників практичних занять графічні схеми писанок з традиційними писанковими орнаментами.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram