Вандали пограбували і осквернили храм УПЦ села Клинове на Кіровоградщині

22:18, 27 лютого 2018
Суспільство
4563 0
/ orthodox-kr.org.ua

У ніч з 26 на 27 лютого був пограбований і осквернений храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці села Клинове Голованівського району Кіровоградської області.

Крадії, зірвавши замки, завіси і вибивши двері, проникли до храму та пограбували церковне майно, повідомляється на сайті Кіровоградської єпархії УПЦ

/ orthodox-kr.org.ua

Злодії винесли із храму дві місцеві древні святині: ікону святого великомученика Пантелеймона та ікону Пресвятої Богородиці “Достойно єсть”, які являли собою неабияку цінність для жителів села, адже були привезені зі святої Гори Афон, а їх вік сягає до трьохсот років.

Також вандали пошкодили і вівтарну частину храму: чаша з євхаристичного набору лежала на підлозі, а напрестольне Євангеліє було зрушено з місця.

/ orthodox-kr.org.ua

Вранці, виявивши крадіжку, на місце події було викликано слідчо-оперативну групу поліції, яка у присутності настоятеля храму і жителів села провела оперативні роботи для розкриття злочину.

 Злодії винесли із храму дві ікони, вік яких сягає до трьохсот років / orthodox-kr.org.ua

"На жаль, змушені констатувати, що у 2017 році жодне з 19 пограбувань і осквернінь храмів в Україні не було розкрито і винуватці не понесли покарання. І ось вже сьогодні хвиля злочинів наруги над святинями продовжилась і в нашій області", - ідеться у повідомленні єпархії. 

Духовенство єпархії звернулося із проханням розібратися у цій ситуації представників Національної поліції та інші компетентні органи регіону.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter