10 уроків життя від Будди
10 уроків життя від Будди

10 уроків життя від Будди

17:07, 14.10.2011
5 хв.

Починати з малого - це нормально. Думки матеріальні. Ваші вчинки мають значення. Намагайтеся зрозуміти. Пробачайте. Переможіть себе. Живіть в гармонії. Будьте вдячні, вірні собі. Подорожуйте.

Сіддхартха Гаутама був великим духовним наставником і засновником Буддизму в стародавній Індії. В буддиській традиції він вважається Верховним Буддою. У перекладі «Будда» означає: «Той, хто пробудився».

10 уроків життя від Будди

1. Починати з малого - це нормально

Відео дня

«Глечик наповнюється поступово, крапля за краплею».
Ралф Уолдо Емерсон сказав: «Кожен майстер колись був початківцем».
Всі ми починаємо з малого, не нехтуйте малим. Якщо ви послідовні і терплячі, ви досягнете успіху! Ніхто не може досягти успіху лише за одну ніч: успіх приходить до тих, хто готовий почати з малого і старанно працювати, доки не заповниться глечик.

2. Думки матеріальні

Все, що ми є - результат того, що ми думаємо про себе. Якщо людина говорить або діє з поганими думками, його переслідує біль. Якщо ж людина говорить або діє з чистими намірами, за ним слідує щастя, яке, як тінь, ніколи його не залишить.

Будда говорив: «Наша свідомість - це все. Ви стаєте тим, про що думаєте». Джеймс Ален говорив: «Людина - мозок». Щоб правильно жити, ви маєте заповнити свій мозок «правильними» думками.

Ваше мислення визначає дії; ваші дії визначають результат. Правильне мислення дасть все, що забажаєте; неправильне мислення - зло, яке врешті-решт зруйнує вас.

Якщо ви зміните своє мислення, ви зміните і своє життя. Будда говорив: «Всі провини виникають через розум. Якщо розум зміниться, чи залишаться провини?».

3. Пробачайте

Стримувати гнів у собі, все одно, що схопити гаряче вугілля з наміром кинути його в когось ще; згорите саме ви.
Коли ви звільняєте тих, хто у в`язниці невибачення, ви звільняєте з цієї в`язниці самого себе. Ви нікого не зможете придушувати, не пригнічуючи і себе теж. Вчіться вибачати. Вчіться вибачати швидше.

4. Ваші вчинки мають значення

Скільки б заповідей ви не прочитали, скільки б ви не говорили, що будуть вони значити, якщо ви не будете їм слідувати?
Кажуть: «Слова нічого не варті», і це так. Щоб розвиватися, треба діяти; щоб швидко розвиватися, діяти треба кожного дня. Слава не впаде вам на голову!

Слава для всіх, але пізнати її зможуть тільки ті, хто постійно діє. Прислів`я говорить: «Бог дає кожній птиці хробака, але не кидає його в гніздо». Будда сказав: «Я не вірю в долю, яка звалюється на людей, коли вони діють, але я вірю в долю, яка звалюється на них, якщо вони не діють».

5. Намагайтеся зрозуміти

Ми перестали боротися за правду, ми почали боротися тільки за себе.
Стефан Кові сказав: «Спершу спробуйте зрозуміти, і лише потім намагайтися, щоб зрозуміли вас». Легко сказати, а важко зробити, і ви повинні докласти всі свої сили, щоб зрозуміти точку зору «іншої» людини. Коли ви відчуваєте, що вас перемагає гнів - знищіть його.

Вислухайте інших, зрозумійте їх точку зору, і ви знайдете спокій. Більше зосередьтеся на тому, щоб бути щасливим, ніж бути правим.

6. Переможіть себе

Краще перемогти себе, ніж виграти тисячі боїв. Тоді перемога твоя. Її в тебе не зможуть відняти ані ангели, ані демони, ні рай, ні пекло.

Той, хто переможе себе, той сильніший. Для того, щоб перемогти себе, потрібно перемогти свій розум. Ви повинні контролювати свої думки. Вони не повинні бушувати, як морські хвилі.

«Я не можу контролювати свої думки. Думка приходить, коли їй заманеться». Ви не можете заборонити птиці пролітати над вами, але, поза сумнівом, ви можете перешкодити їй звити гніздо у вас на голові.

Проженіть думки, що не відповідають життєвим принципам, за якими ви хочете жити. Будда сказав: «Не ворог, а саме свідомість людини заманює його на криву доріжку».

7. Живіть в гармонії

Гармонія приходить зсередини. Не шукайте її ззовні.

Не шукайте зовні те, що може бути тільки у вашому серці. Ми можемо шукати зовні, тільки щоб відвернути себе від правдивої реальності.

Правда в тому, що гармонію можна знайти лише всередині себе. Гармонія - це не нова робота, не нова машина або новий шлюб ... гармонія - це нові можливості і вони починаються з вас.

8. Будьте вдячні

Давайте подякуємо за те, що якщо ми не вчилися багато, то, принаймні, ми вчилися небагато, а якщо ми не вчилися небагато, то, принаймні, ми не захворіли, якщо ж ми захворіли, то хоча б не померли. Тому будемо вдячні.

Завжди знайдеться щось, за що варто подякувати. Не будьте настільки песимістичні, що на хвилину, навіть у момент сварки, ви не в змозі усвідомити тисячі речей, за які варто бути вдячним. Не всі змогли прокинутися сьогодні вранці; вчора деякі заснули в останній раз.

Завжди є щось, за що варто подякувати, зрозумійте це і подякуйте. Вдячне серце зробить вас великим!

9. Будьте вірні тому, що знаєте

Найголовніший проступок - не бути вірним тому, що знаєш напевно.

Ми знаємо багато, але не завжди робимо те, що знаємо.

Якщо ви зазнаєте невдачі, це станеться не тому, що ви не знали що робити, це відбудеться через те, що ви не зробили того, що знали.

Робіть так, як ви знаєте. Не просто засвоювати інформацію, а зосередьтеся на думках про те, ким ви хочете стати, поки у вас не з`явиться гостре бажання це довести.

10. Подорожуйте

Краще подорожувати, ніж прибути на місце.

Життя - це подорож! Не відкладайте своє щастя на невизначений час, прагнучи досягти мети, яка, як ви думаєте, зможе зробити вас щасливим. Подорожуйте сьогодні, насолоджуйтеся подорожжю.

FaceNews.ua

Новини партнерів
завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся