Буддійская громада Алмазного шляху лінії Карма Каг`ю вже цього року планує розпочати підготовчі роботи з будівництва культової буддійської споруди – Ступи – у Луганську. Про це повідомляє РІСУ. Згідно з проектом, будівля перебуватиме поряд з діючим буддійським центром і майбутнім музеєм східного мистецтва в оточенні парку саме в центрі міста.

Як повідомили у Релігійному Центрі українського об`єднання буддистів школи Карма Каг`ю, Ступа Просвітлення в Луганську буде першою Ступою лінії Карма Каг`ю тибетського буддизму в Україні і першою подібною спорудою у Луганську.

Cтупи – це монументи, що сприяють збереженню миру. Це архітектурні споруди, які виражають Просвітлення Будди. Перші ступи були побудовані тисячоліття тому в Азії і в останні роки в інших частинах світу, а саме у багатьох країнах Європи та в Америці.

Відео дня

За словами Анатолія Соколова, координатора споруди найбільшої Ступи в Росії (Еліста, Калмикія), головне призначення Ступи в тому, щоб допомагати істотам очищатися від негативних вражень в умі і замість цього збільшувати позитивні, внаслідок чого зростають заслуга і мудрість».

Буває 8 видів Ступ, в Луганську буде побудована саме Ступа Просвітлення, або Ступа перемоги над усіма перешкодами. Своєю зовнішньою формою Ступа символізує п`ять першоелементів: квадратна частина - першоелемент землі, кругла частина (ваза) - води, трикутна частина (кільця) - вогню, півмісяць нагорі - повітря, а сонце - простору. Пізнання чистої форми цих п`яти першоелементів означає пізнання п`яти чистих аспектів тіла, мови та розуму.

Проект луганської Ступи схвалений Ламою Оле Нідалом, у її будівництві візьме участь один з тибетських Лам, що спеціалізуються в цьому.

«Ми сподіваємося, що Ступа і парк навколо неї буде не тільки приємним місцем для відпочинку, але і приверне до нашого міста туристів з усіх міст України, а також з інших країн, що принесе Луганську славу гостинного, відкритого і толерантного до усіх культур і релігій міста», – розповіла Аліна Федченко, президент Луганського буддійського центру Алмазного шляху лінії Карма Каг`ю. Вона відзначила також, що в багатьох країнах подібні споруди вносяться в туристичні довідники як пам`ятка, гідна для відвідування. Для буддистів же Ступа - це місце паломництва.

«Сила Ступи така, що якщо навіть ми не знаємо про її існування, але той спокій і мудрість, які вона випромінює, будуть допомагати кожному приймати правильні рішення, уникати шкідливих і руйнівних вчинків, здійснювати більше корисних дій. Так, що Ступа - це подарунок для всіх. До того ж, у неї закладаються реліквії, покликані збільшувати добробут людей, їх багатство, здоров`я і довголіття», – зазначив координатор проекту в Луганську Олександр Рибін.

Будівництво музею, парку та Ступи буддисти збираються проводити за власні кошти.

Релігійний Центр українського об`єднання буддистів школи Карма Каг`ю об`єднує 20 буддистських центрів і груп по всій країні. Релігійний Центр знаходиться під духовним керівництвом Г`ялва Кармапи XVII Трінле Тхає Дордже та Лами Оле Нідала.

Луганський буддійський центр Діамантового шляху лінії Карма Каг`ю з`явився в 1994 році з невеликої групи практикуючих. У 1995 році на запрошення буддійського центру Луганськ вперше відвідав Лама Оле Нідал. У 1997 році Центр отримав офіційний статус релігійної організації.