У Китаї знайдений фрагмент черепа Будди

09:50, 18 червня 2010
Інші релігії
0 0

Пролежав у землі 1000 років

У китайському місті Наньцзин була виставлена унікальна буддистська реліквія - фрагмент черепа Будди Гаутами Шак`ямуні, засновника буддизму. Святиня, виявлена нещодавно на місці колишнього храму, була під землею більш як тисячу років. Тепер кістка Будди, поміщена в мініатюрний золотий ковчег, розміщена в храмі Цися, передає Благовест-інфо.

Реліквії тіла Будди - "об`єкти найвищої духовної цінності вони - свідчення просвітлення Будди. Побачити ці святині - все одно, що побачити самого Будду, це сприяє доброчесності", - заявив Сюе Чен, віце-президент Китайської буддистської асоціації.

Влітку 2008 року на місці, де колись стояв буддистський храм, археологи виявили руїни палацу і мініатюрну пагоду, вік якої перевищував тисячу років. Написи на стеле поряд з пагодою свідчили, що в ній зберігаються "сім скарбів царя Ашоки" у тому числі частка черепа Будди Гаутами і останки інших буд. Усередині пагоди був виявлений мініатюрний срібний ковчег, що містив релікварій з кісткою Будди Гаутами. За словами Сюе Чена, зовнішній вигляд кістки відповідає відомим історичним описам.

Вважається, що після кремації тіла Гаутами Шак`ямуні, його учні знайшли незгорілі фрагменти його останків - чотири зуби, фрагмент черепа і 84 000 інших часток. Індійський цар Ашока (273-232 до н.е.) зібрав усі реліквії і виготовив для них ковчеги-пагоди які розіслав в різні частини своєї імперії.

Згідно з древніми хроніками, на території сьогоднішнього Китаю колись знаходилися 19 пагод короля Ашоки. Нині відомо про місцезнаходження семи з них.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter