Монастир Шаолінь переходить від лікування духу до лікування тіла, відкриваючи власну лікарню, повідомляють РІА-новини із посиланням на китайські ЗМІ.

Проект про створення клініки, пацієнтів якої будуть піднімати на ноги виключно шаолінськими методами, вже затверджено містом Денфен, в адміністративному підпорядкуванні якого перебуває монастир.

Лікарями у новій клініці, під будівництво якої виділено площу в дев`ять гектарів неподалік від монастиря, будуть працювати ченці і служителі. Видання цитують Ши Яньліня, що очолює монастирську аптеку, який запевняє, що десятки ченців вже отримали необхідні сертифікати для ведення лікарської практики.

Крім цього, відзначає керівник аптеки, яка діє при монастирі з 1217 року, у нову лікарню запросять і професійних лікарів з інших клінік регіону.

Лікування у лікарні буде вестися, зокрема, на підставі медитативної практики Цзен буддизму, бойового мистецтва кун-фу при дотриманні спеціального раціону харчування.

Як запевняють у монастирі, діагностика, а також деякі ліки й такі послуги традиційної китайської медицини, як голковколювання і масаж, будуть надаватися пацієнтам безкоштовно.

Фінансування створення шаолінської лікарні буде здійснювати сам монастир. Про те, коли клініка прийме перших пацієнтів, не повідомляється.

Монастир Шаолінь був заснований в горах Суншань провінції Хенань буддійськими ченцями у 495 році. У 620 році монастир отримав право утримувати власне військо з ченців, що поступово перетворило обитель у центр бойових мистецтв Китаю. Всесвітню популярність храм набув з виходом на екрани у 1982 році фільму Монастир Шаолінь.

У 2004 році була завершена реставрація обителі, яка серйозно постраждала під час громадянської війни в Китаї і під час китайської культурної революції. Нинішнього настоятеля колиски бойових мистецтв Піднебесної Ши Юнсіня багато хто засуджує за комерціалізацію монастиря - у ньому знімаються фільми і телешоу, у країні відкриваються філії, а сама обитель зі звичайного монастиря фактично перетворилася в успішно діючу бізнес-компанію.

Нагадаємо, що в 2008 році один з настоятелів Шаолінського монастиря Ши Децянь Фаші (Прекрасна Чеснота), який в кінці 70-х років минулого століття стояв біля витоків відродження старокитайської військової традиції буддійських монахів, помер у Китаї.
 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram