В Індії Далай-лама розповів молоді, що необхідно для збереження спокою в сучасному світі

16:19, 13 грудня 2017
Інші релігії
3861 0
У Мумбаї Далай-лама прочитав лекцію / savetibet.ru

Далай-лама відвідав Мумбаї (Індія), де в конференц-залі «Сомайя» його чекали 350 молодих людей. Про це повідомляє фонд "Збережемо Тибет".

"Ми суспільні тварини, і нам потрібні друзі. Але дружба будується на довірі, яка виникає в результаті турботи про інших. Довіру не купити за гроші й не добути за допомогою грубої сили. Її джерело – душевна теплота, якою наша сучасна матеріалістична система освіти нехтує. Нас також не вчать, як приборкувати свої руйнівні емоції. Таким чином, я усвідомив, що знання, які принесли в Тибет вчителя Наланди, можуть послужити добру службу нашому неспокійному світу", - сказав Далай-лама.

Він також додав, що, на його думку, спокій не залежить від матеріальних благ.

2

"Я виявив, що всупереч матеріальному прогресу в західних країнах люди схильні до колосального стресу й тривожності. Ніхто не бажає проблем, і все ж, як видається, більшість з них ми створюємо своїми руками. Збуджувальні емоції руйнують спокій розуму, погано позначаються на здоров'ї, сіють розбрат у сім'ї та спільноти", - розповів він.

Далай-лама зазначив, що, хоча звучить чимало закликів до миру, навколо повно насильства і все ще існує ядерна зброя. На його думку, мало просто мріяти про її усунення, необхідно скласти поетапний план повного ядерного роззброєння і твердо його дотримуватися. Він додав, що був нескінченно радий дізнатися, що Нобелівська премія миру цього року присуджена Міжнародній кампанії із заборони ядерної зброї.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter