Фото: yogapower.wordpress.com

У мінської публіки є можливість вперше побачити приватну колекцію буддистського сакрального мистецтва — бронзові скульптури і живописні ікони XVIII - XX століть, дивом врятовані в часи релігійних гонінь, повідомляє sputnik Білорусь.

"Невипадково назва виставки "Шлях до Шамбали" супроводжується слоганом "Ікони буддизму з вогню комунізму". Виставка показує сакральне буддистське мистецтво, а "вогонь комунізму" — це натяк на те, що предмети практично за щасливою випадковістю були врятовані від знищення під час гонінь на буддизм у XX столітті з боку радянської влади", — розповів науковий співробітник Національного художнього музею, сходознавець Микита Монич.

Керівник галереї "Дім картин" Ольга Кліп додала: "Нинішнє досягнення галереї полягає в тому, що тепер Мінськ може побачити приватну колекцію. Вона формувалася протягом 30-ти років. Але перш ніж потрапити в Бурятію, а потім в руки приватного колекціонера — пана Висоцького, багато експонатів побували в Монголії, Китаї, Непалі, Тибеті. Це дійсно дуже широкий географічний ареал. І зараз зібрані разом, вони постали перед мінськими глядачами".

Відео дня

Крім скульптури, на виставці "Шлях до Шамбали", представлено і живопис — так звані "буддистські тангки". Багато зображень не просто намолені, місцями вони окурені димом буддистських храмів. На думку кураторів, цей наліт якраз і передає глибину століть.

"Ікони буддизму — це не метафора, це дійсно сакральні зображення, які створювалися за не менш вивіреним канонами, ніж близький нам православний іконопис", — уточнив Микита Монич.

Виставка "Шлях до Шамбали" в Будинку картин працює в Мінську до 16 квітня.