У Чернівцях з'явився парк Реформації

10:39, 03 лютого 2017
Інші релігії
4752 0
ж

Чернівецька міська рада у процесі декомунізації перейменувала найбільший міський парк в південній частині міста з "Жовтневого" на парк "Реформації".

Щорічно парк відвідують тисячі людей, повідомляє vsenovosti.info. Парк заснований у другій половині XX століття і названий Жовтневим, на честь Жовтневої революції. Площа парку — близько 70 га. На його території розкинулись прогулянкові стежки, два штучних озера, спортивні майданчики і поля, є також комплекс атракціонів.

У відповідності з Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки" 24 січня 2017 року Чернівецька міська рада змінила назву парку з символу тоталітарного режиму — Жовтневої революції, на європейський символ відродження і свободи слова — парк Реформації.

Зараз по всій країні проходить декомунізація подібних назв: у Маріуполі Жовтневий район перейменовали на Центральний, в Миколаєві проспект Жовтневий перейменували на Богоявленський, в Полтаві Жовтневий район став Шевченківським, в Запоріжжі Жовтневий район став Олександрівським, а також велика кількість сіл і вулиць з назвою "жовтневий" отримали нові назви.

Значення слова "реформація" — "відновлення в належний стан". Епоха Реформації — символ свободи слова всесвітньої історії, коли європейці в XVI столітті виступили проти утисків свободи слова і розгулу інквізиції, і відновили в належний стан права людини. Коментуючи нову назву парку, чернівчани сподіваються, що парк Реформації завжди буде нагадувати про важливість свободи слова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter