Неділя,
22 жовтня 2017
Наші спільноти

Митрополит Антоній (Паканич): Щоб вирішити проблеми сучасності, нам потрібно усвідомити свою історію

Управляющий делами УПЦ Митрополит Антоний (Паканич)
Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич)

Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич) розповів "УНІАН-Релігії" про те, що важливо знати про Хрещення Русі і про постать святого рівноапостольного князя Володимира.

Якщо поглянути на часи Хрещення Русі, що корисного ми могли б взяти з тієї епохи, що допомогло б зараз і згодилося б у майбутньому українському народу?

"МИ БУДЕМО СИЛЬНИМ І ПРОЦВІТАЮЧИМ НАРОДОМ, ТІЛЬКИ ЯКЩО БУДЕМО ЄДИНІ"

Подія, яка сталася понад тисячу років тому на Дніпровських берегах, є воістину доленосною для нашого народу. Розрізнені племена стали єдиним народом, сприйнявши Євангельський ідеал як національну ідею. І ось цей приклад єдності, здатність об'єднуватися в ім'я спільних вищих цілей, я вважаю, є для нас дуже важливим повчанням.

Християнство є державотворчим чинником, що слугувало могутнім імпульсом до духовного, культурного і соціального розвитку нашого народу. Тому будь-які спроби вибудувати політичну чи соціальну парадигму в сучасному суспільстві, без урахування глибоких християнських коренів нашої держави, приречені на провал. У нашій історії, великій християнській культурі, в духовному досвіді багатьох поколінь православних християн, без сумніву, закладений колосальний потенціал і духовно-морального, і культурно-соціального, і економічного відродження.

Щоб вирішити проблеми сучасності, нам потрібно усвідомити свою історію, взяти з неї всі необхідні уроки. Ми будемо сильним і процвітаючим народом, тільки якщо будемо єдині, і якщо головним орієнтиром нашого суспільного та особистого життя буде Христос.

Яке б рішення ми не прийняли зараз, воно повинно співвідноситись з нашою традицією. Не слід забувати, що вибір Володимиром християнства визначав становище нашої країни не тільки в релігійній, а й у культурній сферах. Після цієї події Київська Русь стала впізнаваною для християнських держав. Християнські держави побачили в Київському князівстві споріднену собі державу, і це стало найважливішим чинником у подальшому її розвитку.

Цей історичний прецедент повинен завжди бути у нас в пам'яті при прийнятті будь-якого рішення. Ми маємо пам'ятати: прийняття християнства зробило з конгломерату слов'янських племен потужне державне утворення.

Які риси особистості святого рівноапостольного князя Володимира можуть сьогодні допомогти всім нам?

"СВЯТИЙ ВОЛОДИМИР ПОКАЗАВ, НА ЯКИЙ ВЕЛИКИЙ ПОДВИГ ЗДАТНА ЛЮДИНА, ЯКА ПРИЙНЯЛА В СВОЄ ЖИТТЯ ГОСПОДА"

Святий рівноапостольний князь Володимир показав приклад істинної Євангельської мудрості, адже саме його вибір визначив нашу славну історію і послужив всебічному розквіту давньоруської держави. Але найбільш вражаючим, я вважаю, є те благодатне преображення, яке сталося в особистості святого. Відомий своєю суворою вдачею і язичницьким способом життя, князь дуже вразив своїх сучасників, явивши після прийняття хрещення образ істинного християнина. Він показав, на які великі подвиги здатна людина, що прийняла у своє життя Господа. Думаю, це приклад важливий для кожного з нас.

"МИ ЗНАЄМО, ЩО ТЕПЕР НА НЕБІ ЗА НАС МОЛИТЬСЯ ЩЕ ОДИН ВОЛОДИМИР - НАШ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ"

Цього року свято Хрещення Русі та день пам'яті святого князя Володимира затьмарені для нас тим, що вперше ми їх відзначаємо без Блаженнішого Митрополита Володимира. Сьогодні, в День його Ангела ми молимося про спасіння його душі, і наша людська скорбота сповнюється почуттям духовного торжества. Ми знаємо, що тепер на Небі за нас молиться ще один Володимир - наш Предстоятель.

Сьогодні, коли ми згадуємо про свої духовні витоки, нам потрібно посилити свої молитви за мир і процвітання нашого народу. Князю Володимиру вдалося об'єднати слов'ян в єдиний християнський народ і ця єдність, і сама віра православна, як найбільший скарб зберігалися і передавалися з покоління в покоління нашими благочестивими предками. Ми зобов'язані зберегти і примножити велике духовне надбання нашого народу.

Розмовляла Анна Горпинченко, "УНІАН-Релігії".

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку