«Господь залишає цих діток на нас»: у сім'ї покійного священика з'явився будинок

«Господь залишає цих діток на нас»: у сім'ї покійного священика з'явився будинок

Митрополит Володимир подарував будинок матушці, що виховує 8 дітей, молодшому з яких не виповнилося й року.

У день святої Варвари, 17 грудня, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у своїй резиденції у Святій Успенській Києво-Печерській лаврі зустрівся з родиною покійного священика Олега Погорєлова.

Ієрей Олег був настоятелем храму в селі Розважів Іванківського району Київської області. Він пішов з життя через інфаркт у жовтні 2012 року. З матінкою залишилися вісім неповнолітніх дітей, старшому з яких – 14 років, а молодшому – не виповнилося й року.

Митрополит Володимир вручив матушці Галині Погорєловій документи на будинок, а усім дітям – сертифікати на щомісячну грошову допомогу в розмірі 300 грн., яка буде виплачуватися дітям до настання повноліття.

«Це дар від чистого серця. Ми співчуваємо цим діткам у такому горі ... Наш обов`язок – не залишати цю велику сім`ю, підтримувати їх духовно і матеріально», – зазначив Блаженніший.

Керуючий справами УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній підкреслив: «Порятунок – це найголовніша мета людського життя. Господь дає життя, Господь же його і забирає. Найголовніше, щоб люди, які оточують нас, і яких ми оточуємо, відчували, що Господь діє через нас».

Він повідомив, що Українська Православна Церква організувала збір пожертвувань для багатодітної сім`ї. Було зібрано понад 30 тис грн і кілька тисяч доларів.

«Слава Богу, що є такі люди. Нехай Господь дає їм милість...», – подякувала Блаженнішому і всім, хто підтримав у горі її сім`ю, матушка Галина Погорєлова.

Вона розповіла про те, що їй допомагали люди з усіх куточків України.
«Близько тижня я майже не відривалася від телефона, люди дзвонили й о 10 годині ночі», – говорить матушка Галина.

За словами вдови, у новий будинок вона планує переїхати з дітьми не раніше весни, коли потеплішає. У будинку зараз йде ремонт, він добудовується.

На питання про те, чого їхня сім`я потребує насамперед, вдова священика скромно сказала, що у них, «все, слава Богу, є. І одяг, і їжа...».

Матушка розповіла, що звання «матері-героїні» у неї немає, і вона не бачить нічого особливого в народженні 8 дітей.

«Кожна жінка повинна бути матір`ю-героїнею, у моєї мами було 17 дітей. У нас на Закарпатті, а я сама з міста Тячева, дуже багато багатодітних сімей», – зазначила вона.

Благочинний Іванківського округу протоієрей Іоанн Токарук у бесіді з кореспондентом «УНІАН-Релігії» поскаржився на соціальну незахищеність священиків у нашій державі – на сьогодні державні органи не беруть до уваги церковний стаж.

«Я – благочинний благочиння, в якому служив ієрей Олег. Коли він помер, ми звернулися до Пенсійного фонду за допомогою по втраті годувальника ... І там відмовили дітям у допомозі у зв`язку з тим, що у батька немає трудового стажу. Хоча священик 14 років був на роботі в храмі, служив у лоні церкви», – розповів протоієрей Іоанн.

Разом з тим, він сподівається, що держава таки зможе виділити кошти для цієї багатодітної сім`ї.

«Так, люди допомагали, і на картку гроші перераховували, і будинок, який сьогодні подарував Блаженніший сім`ї, можна відремонтувати на ці кошти ... Але родині потрібно жити і далі. Жінка з вісьмома дітьми потребує постійної допомоги! І нагодувати, і одяг, який сьогодні подарували, зношується ... Навесні виникне питання: що вдягнути? Потрібні і підручники шкільні, і портфелі, і ручки, і зошити – це ж діти!», – розповів священик.

Протоієрей Іоанн висловив подяку "всім людям доброї волі", які відгукнулися на горе сім`ї Погорєлових.

«Напевно, Господь залишає цих діток на нас, щоб ми про них дбали», – підсумував він.

Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Георгій Коваленко сказав, що сьогоднішня подія напередодні дня Святого Миколая Чудотворця – «символічна і є продовженням усієї церковної історії, церковної традиції».

Він зауважив, що «як правило, родини священиків – багатодітні, в яких матушка – це берегиня домашнього вогнища. І втративши годувальника – батюшку, вони опиняються перед проблемами».

«Церква опікується незахищеними своїми членами. Навіть якщо згадати діяння святих апостолів, то перші диякони і перше соціальне благодійне служіння з`явилося для турботи про вдів. Це було за часів святих апостолів, це продовжується і сьогодні. Ось і Святий Миколай також був захисником дітей, і допомагав батькам, які не могли їх утримувати», – сказав отець Георгій.

Відносно ситуації з соціальною незахищеністю священиків Георгій Коваленко висловив жаль, що Церква залишається один на один з проблемами.

«Дуже часто священика, котрий починає служіння в сільській парафії, зустрічають кілька стареньких бабусь, старостиха, як правило, – теж жінка похилого віку, пенсіонерка, юридичної освіти у неї немає, і документи не завжди правильно оформлені», – розповів він.

За його словами, сьогодні в Церкві йде процес, коли всі документи приводяться в належний стан. Він вважає, що Церква зі свого боку робить усе, що може, і сподівається, що держава теж зверне увагу на проблеми, в даному випадку – оформлення трудового стажу священикам.

«Адже вони не тільки члени Церкви, вони – громадяни нашої держави. І не кожна сім`я має 8 дітей, а ми все чуємо, що треба дбати про багатодітні родини, потрібно і народжуваність підвищувати», – зазначив прес-секретар УПЦ.

Ярослава Парака, «УНІАН-Релігії»
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter