В УПЦ стартує новий соціальний проект проти наркоманії ”Жити здорово!”

В УПЦ стартує новий соціальний проект проти наркоманії ”Жити здорово!”

У Києві 12 лютого в галереї ”Майстер-клас” (вул. Лаврська, 16) стартує кампанія з профілактики наркоманії серед молоді. Ініціатор - Синодальний відділ у справах молоді УПЦ.

У Києві 12 лютого в галереї ”Майстер-клас” (вул. Лаврська, 16) стартує кампанія з профілактики наркоманії серед молоді ”Жити здорово!”, зусилля якої будуть спрямовані на те, аби вберегти від хибного кроку.

Про це повідомив ініціатор нового соціального проекту боротьби з наркоманією – глава Синодального відділу у справах молоді Української православної церкви, настоятель Свято-Троїцького Іонінського монастиря єпископ ІОНА (ЧЕРЕПАНОВ) сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Духовенство і відомі українці об`єдналися, щоб врятувати молодих українців від можливої зустрічі з цією страшною гріховною залежністю.

"Відділ має достатньо вагомі напрацювання у сфері соціальної роботи - багато молодих православних українців під егідою відділу об’єднані у потужний молодіжний рух „Молодість небайдужа!”. Якщо раніше всі проекти відділу мали внутрішньоцерковний характер, то зараз ми хочемо вийти на інший рівень, так би мовити, зовні - до тих людей, які православні за хрещенням, усвідомлюють себе православними, можливо, ще невоцерковленими. Ми хочемо показати, що без наркотиків жити здорово, і за рахунок позитивного сигналу відвернути молодих людей від гріха. За допомогою у боротьбі з наркоманією ми звернулися до світських людей. Хоча поняття „світський” досить умовне, адже всі ми перебуваємо у Христі Іісусі. Чому саме церква цим зайнялася? Церква має тисячолітню історію боротьби з пристрастями. Наркоманія не відрізняється від будь-якої іншої гріховної пристрасті й багато в чому має духовні причини»,- зазначив глава Синодального відділу у справах молоді УПЦ.

На думку єпископа Іони, важливо, коли підліткам говорять про це не дорослі з притаманним їм моралізаторським тоном, а однолітки тих, хто перебуває у групі ризику. Адже найбільшим авторитетом для молоді є такі ж молоді люди, який мають життєві пріоритеті, чітку систему духовних цінностей. І саме волонтери православного молодіжного руху «Молодість небайдужа!» і є тією необхідною «базою», на якій вибудовуватиметься соціальна концепція антинаркотичного проекту «Жити здорово!»

Координатор проекту «Жити здорово!» Оксани ФОРБАТОК навела невтішну статистику: на сьогодні з проблемою підліткової наркоманії стикається кожна десята родина в Україні, зі ста наркозалежних осіб лише п’ять повертаються до повноцінного життя, і тільки двоє здатні до повної соціалізації ― влаштуватися на роботу, створити сім’ю.

12 лютого відомі представники культури, спорту, шоу-бізнесу намалюють картини, в яких утілять заклик: ”Жити здорово!”.

«Ми маємо думати про душі наших дітей. Якщо вони не відвідують церкву, якщо вони віддані вулиці – вони часто стають на гріховний шлях. Церква є флагманом боротьби за душі молоді, що не окріпнула, які не знають, куди їм йти. Потрібно, щоб якомога більше людей ніколи не дізналися, що таке наркотик. Максимальні зусилля потрібні, щоб це зло перемогти», - наголосив відомий скульптор Олег ПІНЧУК.

«Нам дуже імпонує девіз цього проекту «Жити здорово!». «Парк Київська Русь» - майданчик, де можна доторкнутися до історії нашого народу. Ми займаємося відродженням традицій, вихованням молоді на культурі наших предків. І ми проводитимемо спільно з організаторами «Жити здорово» акції і в майбутньому, де діти зможуть побачити, що життя може бути яскравим», - сказала арт-директор Центру культури та історії Стародавньої Русі «Парк Київська Русь» Наталя ПЕТРОВА.

«На тлі інтеграції в Європу, в Україні часто можна почути заклики до легалізації легких наркотиків, неначе це європейська практика. Європейська дійсність така, що у молоді існує масова потреба в антидепресантах. Молодь часто втрачає сенс життя і потребує зовнішніх стимулів, щоб одержати яскраве життя.Звідки береться потреба вживати наркотики? Наркоманія – прояв глибоко егоїстичного споживчого суспільства. Розуміючи, що зовнішній світ не може дати їй щастя, таке про яке мріє вона – про комфорт, яскраві емоції, – людина тягнеться до наркотиків. Для людини, яка живе заради інших, – наркотики не потрібні, у таких людей є сенс життя. Кампанія «Жити здорово» виведе українське суспільство до пошуку високо духовного сенсу життя – жити заради інших», - вважає президент Європейської асоціації українців Олексій ТОЛКАЧОВ.

Як повідомили організатори проекту, свою участь в акції 12 лютого вже підтвердили співачки Ніна і Антоніна МАТВІЄНКО, актриса Ольга СУМСЬКА, скульптор Олег ПІНЧУК, співачка ГАЙТАНА, телеведуча Світлана РИЖУК, актор Остап СТУПКА. Спеціальним гостем заходу стане російський актор Петро МАМОНОВ.

У рамках заходу буде проведено добродійний аукціон, на якому лотами стануть картини знаменитостей.
Кошти, зібрані на акції, ініціатори проекту ”Жити здорово!” планують спрямувати на підтримку нових форм діалогу з молодим поколінням – на реалізацію творчих ідей переможців конкурсу на кращу вірусну рекламу - сценарії для відеороликів, мультфільмів, есе, фото-колажі.

Як повідомив оргкомітет, кращі творчі ідеї молоді будуть профінансовані та втілені в життя.
Також у планах організаторів проекту ”Жити здорово!” – профілактика боротьби з наркоманією в школах і вишах із залученням психологів.

Наразі проект реалізовуватиметься в межах Київської єпархії УПЦ, проте його організатори сподіваються, що найближчим часом він набуде всеукраїнського масштабу, адже проблема наркоманії гостро постає в усіх регіонах.

Анастасія Горобець, "УНІАН-Релігії"
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter