«Славімо Різдво Христове!»: у лаврі відкрилася виставка творчості засуджених

«Славімо Різдво Христове!»: у лаврі відкрилася виставка творчості засуджених

Всеукраїнська виставка художньо-прикладної творчості засуджених до позбавлення волі триватиме в галереї «Неф» до 20 січня.

У Києво-Печерській Лаврі 12 січня відбулося відкриття Всеукраїнської виставки художньо-прикладної творчості засуджених до позбавлення волі «Славімо Різдво Христове!».

Виставка проводиться за спільної ініціативи Синодального відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки пенітенціарної системи, Державної пенітенціарної служби України та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Перед відкриттям виставки було відслужено різдвяний молебень, який звершив вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій у лаврському храмі Всіх святих, після чого відбувся концерт різдвяних піснеспівів у виконанні хору Київських духовних шкіл.

Презентація експонатів виставки пройшла в галереї «Неф» Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. У вироблені експонатів виставки взяли участь понад 500 засуджених до позбавлення волі з усіх областей України, серед яких є 12 неповнолітніх засуджених та 20 жінок.

Виставка триватиме до 20 січня.

У вступних промовах владики Іларія та заступника голови Державної пенітенціарної служби Олександра Дуки було наголошено на важливості для суспільства проведення таких виставок робіт засуджених на релігійну тематику.

У вироблені експонатів взяли участь понад 500 засуджених.

Голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи протоієрей Віктор Яценко розповів про попередній відбір робіт на регіональному рівні та про подальшу долю цих експонатів, які після завершення виставки прикрасять дитячі будинки і лікарні.

Після 20 січня експонати презентуватимуться в галереї «Соборна».

«Динаміка духовного зростання у засуджених, звичайно ж, є, просто це важко помітити побіжним поглядом. Не кожен бажає впускати в свою душу сторонніх спостерігачів, тому що сама атмосфера в місцях позбавлення волі не спонукає до відвертої розмови, коли мова йде про особисті питання. По виробах видно, що її автор вкладає всю душу в свою роботу, переживає релігійні почуття», ― зазначив протоієрей Віктор Яценко.

Владика Іларій наголосив на важливості для суспільства проведення таких виставок.

Він також зазначив що свято Різдва Христового особливо близьке засудженим, бо кожен з них згадує дитинство, родинне святкування, тепло рідної домівки. Ці спогади завжди залишаються в серці людей, які відбувають покарання за вчинений злочин, вони намагаються передати своє відчуття, бачення свята у своїй творчості.

Виставка триватиме в галереї «Неф» Києво-Печерської Лаври до 20 січня, після чого експонати виставки робіт засуджених презентуватимуться в галереї «Соборна» УПЦ (вул. Залізничне шосе, 3, ст. метро Либідська).

Синодальний відділ тюремного служіння УПЦ
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter