Прес-секретар УПЦ: Блаженніший щоденно причащається Христових Таїн і все усвідомлює

Прес-секретар УПЦ: Блаженніший щоденно причащається Христових Таїн і все усвідомлює

Як почувається предстоятель УПЦ, як сприймати інформацію про його хворобу, і як допомогти Блаженнішому? Про це розповів прес-секретар предстоятеля УПЦ протоієрей Георгій Коваленко.

Вчора в інтернеті з`явилися суперечлива інформація про стан здоров’я Митрополита Київського і всієї України Володимира. Спочатку це були новини, що начебто предстоятель Української Православної Церкви перебуває в комі. Потім - почали з’являтися повідомлення, що митрополиту зроблено операцію, він прийшов до тями і попросив соборувати його.

Як насправді почувається предстоятель УПЦ, як правильно сприймати інформацію про його хворобу, і як віряни можуть допомогти Блаженнішому? Про це УНІАН-Релігії розповів прес-секретар предстоятеля УПЦ протоієрей Георгій Коваленко.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО КОМУ НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ

В інтернеті з’явилася інформація про соборування Блаженнішого Митрополита Володимира, що відбулося вчора ввечері. Чи так це насправді? Що саме відбулося?

Так. Зазвичай, коли церковна людина тяжко хворіє є таїнство, яке звершується над нею – це таїнство соборування.
І таке таїнство вчора було звершено над предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром. У цьому таїнстві над хворою людиною читається Євангеліє, читаються молитви за те, щоб Господь подав здоров’я болячому. Блаженніший щоденно причащається Святих Христових Таїн. Тому інформація про кому, чи ще щось, що розповсюджено в інтернеті – цілком не відповідає дійсності. Бо причащатися може тільки людина, яка усвідомлює.

ВАЖЛИВА МОЛИТВА, А НЕ ДІАГНОЗ

Як лікарі оцінюють стан Баженнішого сьогодні?

Стан стабільно тяжкий. Але лікарі говорять, що немає нічого такого, що має викликати зайву стурбованість. Більшість тієї інформації, що у нас щодня розповсюджується у ЗМІ, не відповідає дійсності. Церква буде повідомляти про будь-які зміни і у стані здоров’я предстоятеля. Тобто нам нічого приховувати. Більш того, ми самі оприлюднили інформацію про госпіталізацію. Для нас важливо, щоби люди молились за митрополита Володимира, я не обговорювали діагнози, чи плітки. Тобто для церковної людини не важливий діагноз. А важливо молитися.

Як саме людина може помолитися за предстоятеля Церкви? Ми знаємо, що можна піднести молитви своїми словами, але як саме сугубо можна помолитися за Блаженнішого у ці дні?

Є молитви за тих, хто хворіє, у будь-якому молитвослові, і там де вставляється ім’я, ми промовляємо ім’я митрополита Володимира, що хворіє. Є молитви до святих лікарів та цілителів: до святого Пантелеймона, до преподобного Агапіта Печерського, до святителя Луки Кримського, тобто – це ті святі, до яких звертаємося ми самі, коли хворіємо, чи коли хворіють наші близькі.

В ЦЕРКВІ ВСЕ СТАБІЛЬНО

Як правильно віряни мають сприймати інформацію про хворобу Блаженнішого?

Для Церкви предстоятель – символ єдності, і молитва за предстоятеля – вона єднає Церкву. І в цій ситуації надзвичайно важливо, щоб ми правильно і по-християнські сприймали те, що відбувається. Бо в Церкві все стабільно і нормально. В Церкві існують соборні інститути: Священний Синод, синодальні відділи, управління справами, канцелярія, звершуються богослужіння. Церква несе своє соціальне служіння … Все це відбувається, і стан здоров’я Блаженнішого на ці процеси не впливає. Якщо й впливає, то в тому сенсі, що віруючі люди в ці дні, якщо моляться за нього, у такий спосіб актуалізують свою приналежність до Української Православної Церкви. А також це привід згадати і помолитися, можливо, не тільки про Блаженнішого Митрополита Володимира, а про рідних, близьких, які потребують нашої молитви, допомоги. І це також для церкви певна просвітницька місія і благодійна місія.

Анна Горпинченко, УНІАН
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter