Виставка ікон у техниці шовк на шовку. Фото:

В Києво-Печерській лаврі відкрилась виставка ікон, вишитих шовком: "Всесвіт" (фото)

В експозиції представлено 18 робіт, які майстриня з Луцька вишивала в унікальній техниці "шовк на шовку" протягом 20 років. 

Виставка ікон у техниці шовк на шовку. Фото:

У Трапезному храмі Києво-Печерської лаври відкрилась унікальна виставка вишитих ікон під назвою «Всесвіт». В експозиції представлено 18 робіт, які майстриня з Луцька вишивала протягом 20 років. 

Проект "УНІАН-Релігії" побував на відкритті виставки. Ми поговорили з авторкою ікон Юлією Токарською про особливості експозиції. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києво-Печерській лаврі 17 грудня відкриється виставка ікон в техніці шовк на шовку

За словами Юлії Токарської, стиль, в якому вона вишиває ікони, не має офіційної назви.

«Це особисто мій стиль. Мої ікони не відповідають тим моделям, які брались за приклад. Я завжди додаю частинку свого бачення. І сама ікона додає те, що вона хоче, щоб ми бачили на зображенні, бо вона обирає нас, а не ми її», - пояснила Токарська.

Майстриня впевнена, що на відміну від живопису, створення ікон в її стилі, вимагає набагато більше часу і зусиль.

«Кожна ікона, представлена тут, має свою історію. До прикладу, ікону "Зішестя Святого Духу" я вишивала понад рік. Спочатку вишила віночок - обрамлення ікони - і зупинилась, бо була така ж пуста в середині, як полотно, на якому хотіла вишити ікону. Але в один момент мені на очі потрапила історія П’ятидесятниці, і тоді пустота зникла і мені вдалось створити цей образ», - розповіла Юлія Токарська.

«Ідея організувати виставку у Києво-Печерській лаврі належить моєму чоловікові. Я дуже люблю лавру, тому для мене це надзвичайно важлива подія. Завдяки сприянню духовенства Церкви, намісника обителі і Блаженнішого Митрополита Онуфрія, ця виставка стала можливою», - повідомила майстриня.

Перед відкриттям виставки намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павел освятив експозицію і подякував Юлії Токарській за її труди. Виставка вишитих ікон «Всесвіт» триватиме у Трапезному храмі до 27 грудня.

Валерій Панич, "УНІАН-Релігії". 

Фото: "УНІАН-Релігії". 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter