Київські духовні школи увійшли в п’яте століття своєї історії: як це було (фото)

18:44, 10 листопада 2016
6 хв. 7749

"Нинішній річний акт - це перехід в п’яте століття існування Київської академії. Перед нами два основних завдання: вивчати багате минуле нашої Духовної школи і прикладати зусилля для збереження, зміцнення і розповсюдження православної віри. Щиро віримо, що спільними зусиллями викладацької корпорації, студентства і всіх небайдужих людей, в п'ятому столітті своєї історії Духовні школи з честю виконають покладену на них Церковю-Матір’ю місію», - зазначив ректор Київських духовних шкіл митрополит Антоній (Паканич).

У Києво-Печерській лаврі у день пам’яті преподобного Нестора Літописця, 9 листопада, відбулися урочистості з нагоди річниці заснування Київських духовних шкіл.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, святкування почалось ще напередодні, 8 листопада. В храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці, який ще називають Академічним, зібрались викладачі та студенти духовних шкіл, щоб разом помолитись за спочилими ректорами, викладачами, наставниками та вихованцями Київської духовної академії та семінарії (КДАіС).

Після панахиди семінаристи на чолі з ректором - керуючим справами УПЦ митрополитом Антонієм (Паканичем), а також численні віряни перейшли до Хрестовоздвиженського храму лаври, де було звершено молебень перед мощами преподобного Нестора Літописця. По завершенні молебну кожен мав змогу прикластись до мощів святого та попросити в нього молитовного заступництва.

Наступного дня, 9 листопада, в день святкування пам’яті преподобного Нестора Літописця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

Після богослужіння в Трапезному храмі лаври відбулась урочиста подія: річний акт Київської духовної академії - свято під час якого викладачі та студенти КДАіС підбили підсумки навчального процесу та приймали численні вітання.

«За традицією, що склалася з 1992 року, коли після довгої перерви відкрилася Київська духовна академія, день пам’яті преподобного Нестора Літописця був обраний актовим днем Київських духовних шкіл. Минулого року ми відзначили 400-річчя нашої альма-матер. Нинішній річний акт - це перехід в п’яте століття існування Київської академії. Перед нами два основних завдання: вивчати багате минуле нашої Духовної школи і прикладати зусилля для збереження, зміцнення і розповсюдження православної віри. Щиро віримо, що спільними зусиллями викладацької корпорації і студентства і всіх небайдужих людей, в п'ятому столітті своєї історії Духовні школи з честю виконають покладену на них Церковю-Матір’ю місію», - зазначив ректор Київських духовних шкіл митрополит Антоній (Паканич).

Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій у своєму зверненні до студентів та викладачів підкреслив, що перед духовними школами завжди стоятимуть непрості виклики сучасного світу.

«Час змінюється, змінюється суспільство, і людство звертає до Церкви все нові і нові заклики. Виховання майбутнього пастиря Церкви – вкрай важливе та не просте завдання. Пастир має бути готовим до того, аби давати на ці запитання відповіді. Тут потрібні і знання, і досвід церковного життя, а особливо досвід спілкування з Богом: досвід молитви. Усі ми є служителями Божої правди, і саме у світлі цієї правди ми маємо оцінювати все, що відбувається навколо. Небесний покровитель Київських духовних шкіл явив нам зразок саме такого сприйняття сучасності. У своєму літописі він не просто фіксує події минулого, він намагається розгледіти крізь них правду Божу. Сьогодні ми маємо справжнє свято, яке зводить нас від землі на небо – від тимчасового до вічного», - сказав митрополит Онуфрій.

Після свого вітального слова Митрополит Онуфрій нагородив кращих студентів академії і семінарії за сумлінне виконання послуху. Один з нагороджених – студент першого курсу академії Сергій Фарбатюк.

«День пам’яті Нестора Літописця - це свято всієї духовної школи і всіх студентів та викладачів. Коли ми ходимо до Ближніх печер, до мощів преподобного Нестора Літописця, ми завжди просимо, щоб він молився за нас і допомагав нам, тому цей день для нас - велике торжество.

В мене дуже цікавий послух – столяра. Перед семінарією я вчився в будівельному технікумі. Якщо звернутися до Священного Писання, то Іісус Христос допомагав Йосипу Обручнику, а Йосип також був столяром та працював з деревом. До речі преподобний Паїсій Святогорець мав той самий послух. Цей послух добрий тим, що людина має змогу працювати з натуральним матеріалом – деревом, має змогу щось майструвати і своєю роботою бути корисною ближнім», - розповів студент.

По завершенні офіційної частини, перед гостями свята виступив академічний хор Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка). Після виступу хорист та студент 1 курсу семінарії Макарій Капітонюк поділився своїми емоціями від першого в його житті святкування дня КДАіС.

«В мене дуже гарні враження від цього свята. Хлопці зі старших класів раніше мені розповідали про таке торжество, але я не міг собі уявити, що коли буду присутнім на святі, мені все так сподобається. Я завжди хотів співати. Коли раніше я приїжджав до Києво-Печерської лаври, мені завжди подобались хори, які тут співають, тому я для себе вирішив, що і сам хочу співати в хорі і слава Богу мене взяли», - сказав Макарій Капітонюк.

Перший проректор КДАіС протоієрей Сергій Ющик виокремив головну мету учбового процесу в духовних школах.

«Навчально-виховний і науковий процес в Київських духовних школах спрямований на підготовку глибоковіруючого, високоосвіченого, інтелігентного та цілеспрямованого кандидата до священицького служіння. Тому богословські предмети, уставне богослужіння, послух в школі і активне дозвілля – все спрямоване на досягнення цієї мети», - резюмував Сергій Ющик.

Центр інформації УПЦ - для "УНІАН-Релігі".

Фото КДАіС, офіційний сайт УПЦ, Центр інформації УПЦ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів
завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies