Свято Трійці у Києво-Печерській лаврі: за богослужінням сугубо молилися за мир в Україні (фоторепортаж)

Свято Трійці у Києво-Печерській лаврі: за богослужінням сугубо молилися за мир в Україні (фоторепортаж)

В День Святої Трійці, П’ятидесятниці, 30 травня, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Онуфрій звершив Божественну літургію в Києво-Печерській Лаврі.

З давніх часів зберігається звичай у свято П’ятидесятниці прикрашати храми та оселі зеленню (гілками дерев), рослинами та квітами.

Цього звичаю ще дотримувалися в старозавтні часи іудеї під час свята отримання Моісеєм Закону Божого – П’ятидесятниці (Лев. 23:10-17).

Вочевидь, так була прикрашена і Сіонська горниця, де Дух Святий зійшов на апостолів. Дерева та квіти – символ природи, що вічно відновлюється – вказують на таємниче відновлення душ християн силою Святого Духа та служать нагадуванням і закликом до духовного зцілення життя в Христі Іісусі.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Перед таїнством причастя голова Синодального інформаційного відділу УПЦ єпископ Ірпінський Климент зачитав Послання Предстоятеля Української Православної Церкви з нагоди Дня Святої П’ятидесятниці.

Після закінчення Божественної літургії була звершена велика вечірня з читанням колінопреклонних молитов святителя Василія Великого.

Цього дня вечірня звершується одразу після Літургії для того, щоб народ в благоговінні, не розходячись по домівках, був присутнім за читанням на вечірні особливих, піднесених молитов святителя Василія Великого (+379) з колінопреклонінням.

По завершенні богослужіння Блаженніший владика привітав віруючих зі святом П’ятидесятниці та благословив усіх.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ 

Фото УНІАН, Олександр Синиця.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter