/ Центр інформації УПЦ

Віруючі УПЦ написали унікальну ікону новомучеників української землі і пройдуть з нею Шляхом скорботи у Єрусалимі (фото, відео)

/ Центр інформації УПЦ

У Києво-Печерській лаврі відбулося освячення унікальної ікони «Собор новомучеників української землі», а також понад 100 ікон священномученика Володимира (Богоявленського).

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, з іконами, освяченими на мощах митрополита Володимира у Дальніх печерах, віряни пройдуть Шляхом Скорботи у ніч на Страсну П’ятницю у Єрусалимі.

Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) звершив освячення ікон і відзначив особливу місію цьогорічної Хресної ходи у Єрусалимі.

ЯК ЦЕ БУЛО МИНУЛОГО РОКУ: В Єрусалимі тисячі людей пройдуть Шляхом Скорботи з молитвою за Україну 

«Єрусалим особливий у Страсну седмицю. Церква переживає останні дні земного життя Христа Спасителя. Для кожної віруючої людини особливим щастям є побувати у Єрусалимі саме в ці дні. І серед віруючих з усіх куточків землі, цього року будуть українські парафіяни, чиї храми захоплені. Вони молитимуться, щоб Господь дарував нам мир. Якщо ми будемо вірні Православній вірі, Господь нам дасть квітуче майбутнє», - сказав митрополит Антоній. 

Керуючий справами УПЦ розповів про ікону «Собор новомучеників української землі», яка очолить цьогорічну місію «Дорогою Господа у молитві за Україну». 

У центрі зображений перший загиблий у богоборчі часи митрополит - священномученик Володимир (Богоявленський), століття мученицької смерті якого Православна Церква згадує цього року. Навколо митрополита Володимира зображені святі мученики з різних регіонів України. Посередині – Богородиця «Оранта». На другому плані – зруйновані церкви, серед яких – символ християнства на Русі – Десятинний храм. 

«Ця ікона написана народними іконописцями, які зобразили новомучеників і сповідників Української Православної Церкви, що представляють різні регіони України. Життям і своєю смертю вони засвідчили любов до Бога і приналежність православній вірі. Ікона була написана за ініціативи віруючих для поїздки до Єрусалиму, щоб на Страсній седмиці у Велику П’ятницю взяти участь у Хресній ході», - розповів владика Антоній.

«У центрі цієї ікони – митрополит Володимир, який перший з єпископів постраждав, коли до влади прийшли більшовики. І саме митрополит Володимир поведе Хресною ходою усіх новомучеників і сповідників, які зображені на цій іконі, щоб разом з нами, хто живе сьогодні, ще раз засвідчити правду Божу. Ще раз засвідчити, що наш народ український відданий заповітам і вибору святого князя Володимира. І буде така соборна молитва: нас і тих, хто вже знаходиться у небутті, але звідти, з неба, молиться перед престолом Божим за нашу Батьківщину», - сказав владика Антоній.

Цього року у Хресній ході у Єрусалимі братимуть учать парафіяни тих храмів УПЦ, які були захоплені в останні роки. З особливим хвилюванням готуються молитися за те, щоб Господь повернув їхнім громадам відібрані храми Надія Орійчук з села Бадівка та Марія Фурманець із села Птича Рівненської області. 

«Вже четвертий рік, як наш храм закритий, четвертий Великдень ми зустрічаємо без нашої церкви. Але нас завжди покриває Матінка Божа, і ми їдемо до Єрусалиму, аби помолитися там за мир, за єдність, за любов і за нашу Україну», - розповіла пані Марія.

Очікується, у Хресній ході в Єрусалимі візьмуть участь понад 500 вірян УПЦ. Хресна хода розпочнеться у Гефсиманії, ввійде у Левові ворота Старого міста і пройде Шляхом Скорботи (Віа Долороза) з молитвою про мир в Україні. 

Паломники пройдуть останнім шляхом Господа Іісуса Христа з іконами і молитвами про те, аби Господь дарував мир, спокій та взаєморозуміння на українській землі.

Як повідомлялось, минулого року православні віруючі з України пройшли Шляхом скорботи у Єрусалимі зі списками 100 відомих в Україні чудотворних ікон Пресвятої Богородиці.

Місію «Дорогою Господа у молитві за Україну» за благословенням Блаженнішого Митрополита Онуфрія реалізує Центр інформації УПЦ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter