7

Священномученик Іполит (Семенов): чернець Києво-Печерської лаври, розстріляний за віру у Христа

Ієромонах звинувачувався за ст. 54-10 Кримінального кодексу УРСР в «антирадянській пропаганді та агітації». Рішенням «трійки» при Київському управлінні НКВС від 28 грудня 1937 року засуджений до розстрілу. Про священномученика - в матеріалі "УНІАН-Релігії".

7

У 30-х роках минулого століття багато священиків, серед яких і ченці Києво-Печерської лаври, були заслані у Черкаси. Наприкінці 1937 року у місті почалися масові арешти священнослужителів, і, згідно зі збереженими документами, в останні дні кривавого 37 року в Черкасах було проведено більше ста засідань судових «трійок» НКВС. Звинувачених за статтею 54-10 КК УРСР священиків масово засуджували до розстрілу. Через 60 років, у жовтні 1997 року Священний Синод УПЦ зарахував до лику святих 103 Черкаських новомученика, що постраждали за віру Христову. Серед них – монах Києво-Печерської лаври, священномученик Іполит (Семенов).

Майбутній священномученик Іван Агейович Семенов народився у 1884 р. у Києві, у сім'ї міщанина.

На випробування до Києво-Печерської лаври Іван вступив 29 вересня 1907 р. у віці 23 років. Через два роки він став послушником обителі і трудився в економічному відомстві на Жуковому острові.

Києво-Печерська лавра на листівці 1904 р. / myslenedrevo.com.ua

У вересні 1919 року послушник Іван переведений клирошанином до Голосіївської пустині.

Чернечий постриг з ім'ям Іполит прийняв 14 червня 1920 року у Києво-Печерській лаврі.

19 серпня 1923 р. архієпископом Димитрієм (Абашидзе) у Троїцькій церкві Китаєвої пустині рукопокладени у сан ієродиякона. У середині 20-х років рукопокладени у сан ієромонаха.

Китаївські водойми в Голосіївському лісі. Фото 1891 року / starkiev.com

Після закриття Києво-Печерської лаври ієромонах Іполит, ймовірно, служив на парафіях.

У 1935 році він переїхав до Черкас. Тут ієромонах, щоб заробити на життя, працював чорноробом. Відомо, що на момент арешту він проживав на Молотовському шосе.

Черкаси, 1934 р. / dzvin.news

26 грудня 1937 року ієромонах Іполит був заарештований Черкаським районним відділом НКВС. Утримувався під вартою у черкаській тюрмі. Обвинувачувався за ст. 54-10 Кримінального кодексу УРСР в «антирадянській пропаганді та агітації». Рішенням «трійки» при Київському управлінні НКВС від 28 грудня 1937 року засуджений до розстрілу.

Вирок був приведений у виконання 14 січня 1938 року.

Ювілейним Архієрейським Собором РПЦ (13-16 серпня 2000 р.) включений до Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської, які постраждали за віру.

"УНІАН-Релігії" з використанням матеріалів, наданих Києво-Печерською лаврою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter