Тисячі хасидів відвідали могили рабинів-цадиків на Львівщині

Тисячі хасидів відвідали могили рабинів-цадиків на Львівщині

Євреї-хасиди з усього світу раз на два роки приїжджають в Белз, де наприкінці XIV століття зародився белзський напрямок у хасидизмі - містичне відгалуження юдаїзму. ФОТОРЕПОРТАЖ.

Місто Белз Львівської області 15-16 квітня відвідали євреї-хасиди з багатьох країн світу, щоб вшанувати рабинів-цадиків, похованих на міському кладовищі.

Таке паломництво відбувається раз на два роки.

Прикордонники Львівського загону, відділу прикордонної служби "Львів - аеропорт" оформили 15 квітня шість чартерних літаків з Будапешта, Брюсселя, Лондона, Тель-Авіва і Москви, якими прибули близько 1000 євреїв-паломників.

Белз - місто районного значення в Сокальському районі Львівської області. Тут зародився Белзський напрямок у хасидизмі - містичне відгалуження юдаїзму.

До Великої Вітчизняної війни в Белзі існував потужний рух хасидів.

Сьогодні в місті є багато могил рабинів, що стали місцем паломництва хасидів з усього світу.

Белз об`єднував три культури: українську, польську та єврейську.

Тут у хасидів залишилися свої сакральні пам`ятки: кладовище, на якому поховані хасидські праведники, Міква (джерело з цілющою водою), недалеко від якого колись була єврейська синагога.

Від синагоги лишилися тільки залишки фундаменту. Але всі ці місця - святині для хасидів.

Єврейська (Ашкеназі) громада в Белзі була створена наприкінці XIV століття. У 1665 році євреї Белза отримали рівні права.

Після того, як у Белзі оселився рабин, чудотворний хасидський цадик Шолом Роках (Sholom Rokeach, 1779-1855), місто стало одним з центрів хасидизму і життя рабинів-цадиків.

Тут було створено великий релігійно-освітній центр із синагогою, бет-мідрашем і талмуд торою. Звання цадиків передавалося в сім`ї роками від батька до сина, а в місто з`їжджалися хасиди.

Паломництво до рабинів-цадиків проходить не щороку. Євреї-хасиди моляться на місці зруйнованої синагоги, а також на єврейському кладовищі де похований чудотворний хасидський цадик і його сім`я.

На місці колишньої синагоги, де проводяться археологічні роботи, близько двох тисяч віруючих молилися за душі своїх праведників.

Молитву очолив рабин з Єрусалиму, який напередодні свого весілля вирішив помолитися на кладовищі свого дідуся.
Наступного разу масово хасиди приїдуть в Белз через два роки.

Підготувала Марія Горобець - для «УНІАН-Релігії».

За матеріалами УНІАН і з відкритих джерел.

Фото Валерій Шмаков, УНІАН.
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter