Рівень антисемітизму в Україні менший, ніж в інших країнах Європи

15:36, 11 квітня 2013
Іудаїзм
9 0

Яків Дов Блайх

Головний рабин України вважає, що в Україні є проблеми з антисемітизмом, проте вони значно менші, аніж в інших європейських країнах.

Про це він сказав у інтерв’ю журналу «Країна».

«Коли в США я говорив про антисемітизм у Франції, Швеції, Греції та Угорщині, то сказав: "Слава Україні". Тобто в Західній Європі великі проблеми з антисемітизмом. У нас вони теж є, але значно менші», - зазначив він.

Відповідаючи на питання, чи вважає він «Свободу» антисемітською партією, рабин повідомив, що Тягнибок зустрічався з ізраїльським послом, запевняв, що немає нічого проти євреїв. Однак у «Свободі», за спостереженням Якова Дов Блайха, є люди, які «висловлювалися негарно».

«Та й сам він (Олег Тягнибок – ред.) у своєму минулому не дуже красиво говорив про євреїв та Ізраїль. Якщо ви думаєте, що мені стане легше, коли Тягнибок щось скаже про росіян, то – ні. Не можна бути таким негативним націоналістом і будувати Україну на тому, що я проти когось. Вони кажуть: ми за українців, ми не проти когось. Насправді ж вони – звичайнісінькі популісти. Там, де прийшли до влади, не зробили нічого: ні поганого, ні доброго», - робить висновок Головний рабин України.

Яків Дов Блайх водночас не схильний засуджувати націоналізм як ідеологію.

«Позитивний націоналізм – це дуже гарно. Є чудова річ в івриті. Це, мабуть, єдина мова, що розрізняє поняття позитивного та негативного націоналізму. Коли кажуть, що ти – націоналіст, це комплімент. Треба за це дякувати. Націоналізм – дуже хороша штука, але вогонь – теж хороша штука, коло якого можна грітися. Але той таки вогонь здатен знищити пожежею все живе», - зауважив Головний рабин України Яків Дов Блайх.

Gazeta.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter