«Гіймат-Роза»: у Запоріжжі відкрили синагогу, зведену за зразком Єрусалимського храму

«Гіймат-Роза»: у Запоріжжі відкрили синагогу, зведену за зразком Єрусалимського храму

«Гіймат-Роза» будували 7 років. На урочисте відкриття прибули головні рабини Ізраїлю і Росії. Фоторепортаж.

У Запоріжжі 12 січня відбулося перше читання Тори у відкритій напередодні новій синагозі, котру було побудовано за зразком Єрусалимського храму - основного і найвідомішого центру релігійного життя єврейського народу впродовж 11 століть: в період з Х століття до н.е. по І століття н.е.

Облицювання синагоги виконане з єрусалимського каменю.

Облицювання синагоги виконано з єрусалимського каменю, який добувають в Криму.

Рабин Запорізької області Нохум Ерентрой, головний рабин Ізраїлю Шломо Амар і мусульманин Артур Абдінов розрізають червону стрічку.

За словами директора благодійного фонду «Єврейська громада Запорізької області» Іллі Гергеля, запорізька синагога - друга в країні, побудована за роки незалежності України (перша відкрилася в 2010 році в Кривому Розі).

Нова синагога "Гіймат-Роза" – названа іменами матерів спонсорів будівництва - бізнесменів-партнерів Ігоря (Ісраеля) Дворецького і мусульманина Артура Абдінова.

Автор проекту - відомий ізраїльський архітектор Аарон Острейхер, спроектував понад 180 синагог по всьому світу і в останні роки курирує реконструкцію синагог в Україні.

Нова запорізька синагога, що отримала ім`я «Гіймат-Роза», будувалася протягом 7 років за кошти меценатів.

За неофіційними даними, на зведення синагоги ними було спрямовано понад 9 млн. грн.

Головний рабин Ізраїлю Шломо Амар.

На урочисте відкриття «Гіймат-Роза» в Запоріжжя прибули посли Ізраїлю та Азербайджану в Україні, головні рабини Ізраїлю і Росії, а також представники єврейських громад з ряду міст України.

Головний рабин України Моше-Реувен Асман.

Головний рабин Росії Берл Лазар назвав зведення синагоги унікальним випадком, оскільки головним меценатом будівництва стала людина, що не є євреєм.

Головний рабин Російської Федерації Берл Лазар - праворуч.

«Зараз весь час говорять про проблеми, які є між народами, про конфлікт на Близькому Сході, а тут, в Запоріжжі, ми бачимо те, що я називаю дивом: людина - не єврей вирішила побудувати синагогу для нашого народу. Це дійсно унікальний випадок », - заявив головний рабин Росії.

Народний депутат України від Партії регіонів Ян Табачнік.

Приміщення нової синагоги розраховане на 450 місць: 250 чоловічих і 200 жіночих.

Учасники відкриття нової синагоги в Запоріжжі.

За словами головного запорізького рабина Нохума Ерентроя, єврейська громада Запоріжжя налічує 2,5 тисячі чоловік (всього в місті проживають близько 10 тисяч євреїв - УНІАН), і число людей, які починають цікавитися релігією і традиціями, зростає.

«Тепер їх духовні потреби будуть повною мірою задоволені», - запевнив головний рабин Запорізької області.

"УНІАН-Релігії"

Фото УНІАН
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter