У Ніжині за кошти благодійників відреставровано єврейський цвинтар

15:56, 23 липня 2009
Іудаїзм
306 0

Кладовищу понад 330 років

Єврейський цвинтар Ніжина Чернігівської області відреставровано завдяки допомозі відомого американського філантропа Мулі КОЕНА. Про це повідомляє Глобальний єврейський on-line центр jewish.ru.

За інформацією сайту, реставрація цвинтаря полягала у модернізації електричного освітлення, ремонту входу і огорожі.

Як повідомив УНІАН голова Ніжинської міської єврейської общини Марк ЛІПКОВИЧ, старовинне єврейське кладовище, якому більше 330 років, розташоване за містом. Завдяки допомозі благодійників цього року прокладено 1 км електромережі, відреставровано пам`ятник на могилі Ребе, оновлено вхід на кладовище. "Допомагали різні люди", - сказав М. ЛІПКОВИЧ. Так, кошти на відновлення огорожі цвинтаря виділили представники родини Михайла СТЕЛЬМАХА - письменника та артиста, який останні 25 років життя прожив у США, а похований у Ніжині.

Як уточнив М.ЛІПКОВИЧ, минулого року за кошти благодійників була відреставрована ніжинська синагога, розташована поруч із цвинтарем. Щороку синагогу відвідають тисячі паломників, що приїжджають на могилу Ребе.

Містечко Ніжин відоме як один з головних центрів в історії любавичеського хасидизму. На цвинтарі похований другий Любавичеський Ребе, Дов-Бер Шнеєрсон, який помер в 1827 році.

Зараз у Ніжині проживають біля трьохсот євреїв.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter