У Польщі хочуть прийняти закон, що забороняє кошерний забій худоби

01:16, 13 лютого 2018
Іудаїзм
4788 0
Деякі правила кашрута забороняють тиснути на ніж з силою, щоб позбавити тварину від непотрібної болю / elyon.ru

Правляча партія Польщі запропонувала прийняти закон про захист прав тварин, який передбачає жорсткі обмеження на кошерний забій худоби та експорт кошерного м'яса.

Як повідомляє "Проект єврейські новини" з посиланням наТһе Times of Israel, документ забороняє забивати тварин в «неприродному стані» — тобто, коли вони не стоять на ногах. За порушення цієї норми загрожує до чотирьох років в'язниці. Уряд Польщі має намір розглянути законопроект цього тижня.

«Деякі правила кашрута забороняють тиснути на ніж із силою, щоб позбавити тварину від непотрібної болю. Це неможливо здійснити, якщо тварина стоїть, і її голова буде впиратися на ніж», — заявив глава Європейської єврейської асоціації рабин Менахем Марголін.

Європейська єврейська асоціація заявила, що законопроект, що забороняє експорт кошерного м'яса з Польщі, позначиться на багатьох євреях Європи та Ізраїлю. В організації зазначили, що цей документ збираються прийняти на тлі скандального закону про Голокост, який минулого тижня підписав президент Анджей Дуда. Польський закон про Голокост вводить кримінальну відповідальність за звинувачення поляків в участі у нацистських злочинах.

Шхита, кошерний забій худоби, наказує вбивати тварину «з повагою і співчуттям». Спеціальна людина — шохет розсікає горло тварини одним швидким рухом гострого клинка. Вважається, що при цьому кров'яний тиск у мозку миттєво падає і тварина втрачає свідомість, не відчуваючи болю.

Противники кошерного і халяльного забою худоби стверджують, що ці методи є жорстокими, так як припускають, що тварина має бути у свідомості в момент перерізання горла. Законодавство багатьох країн Європи регламентує попереднє оглушення тварини перед забоєм.

Нагадаємо, що у 2013 році в Польщі вже забороняли ритуальний забій худоби. Цю норму скасували через рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter