Уперше в історії Хануку відзначили на Корсиці

22:05, 22 грудня 2017
Іудаїзм
4248 0
/ infoniac.ru

На Корсиці вперше в історії відзначили Хануку. Захід відбувся в минулий вівторок, в останній день Хануки, у столиці острова місті Аяччо, на його центральній площі Фош, повідомляє "Благовіст-інфо". 

«Освячення ханукальної менори відбувається на острові вперше», — заявив місцевий рабин Леві Пінсон.

27-річний Пінсон і його дружина Мушка приїхали на Корсику в якості посланців "Хабада". У минулому році вони відкрили в Аяччо єврейський центр.

«Я гордий, що перше святкування Хануки у нашому місті та на острові в цілому відбулося саме у мою каденцію. Це важливий знак толерантності», — заявив мер Аяччо Лоран Марканжели.

Церемонію відвідали кілька сотень людей, деякі з яких спеціально приїхали з Ніцци, розташованої на материку, приблизно в 180 км від Корсики. «Чесно кажучи, я очікував побачити тут чоловік 20, не більше. Місцева єврейська громада невелика, але інтенсивно розвивається», — зазначив житель Ніцци Ален Шрауб.

Івонн Малка Коен, батьки якої поселилися на Корсиці в 1919 році, розповіла, що «ханукальная церемонія стала для неї найбільшим святом, який вона бачила на площі Фош».

«Хоча в материковій Франції антисемітські атаки стають звичайною справою, на Корсиці ви не побачите нічого подібного. Євреї відчувають себе тут у безпеці», — зазначив перукар Роні Баркац.

Корсика була єдиним регіоном вишистської Франції, який відмовився видавати місцевих євреїв та біженців нацистам. Завдяки цьому на острові врятувалися сотні євреїв.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter