У Берліні з бруківки невідомі витягли "камені спотикання", присвячені жертвам Голокосту

10:51, 08 листопада 2017
1278 0
Фото: twitter.com/_Stolpersteine

У берлінському районі Нойкельн невідомі вандали витягли з бруківки як мінімум 12 «каменів спотикання». Ці меморіальні об'єкти, бетонні куби з латунними табличками, - частина міжнародного проекту художника Гюнтера Демнига, присвяченого жертвам Голокосту, повідомляє проект "Єврейські новини" з посиланням на "Deutsche Welle".

Влада Берліна повідомила про інцидент 7 листопада.

Демніг вважає, що викрадачі вкрали камені не заради металу, так як латунь дешева. Поліція схиляється до того, що злодії керувалися політичними мотивами.

Прес-секретар берлінського політика Фріца Фельгентроя сказав виданню, що за інцидентом, можливо, стоять ультраправі, яких у Нойкьольні чимало. Він нагадав, що 9 листопада - річниця «Кришталевої ночі», яка фактично стала початком Голокосту.

Меморіальний проект Stolpersteine («Камені спотикання») включає 63 тисяч кубічних бетонних каменів, облицьованих латунню. Вони вмонтовані у вулиці більше 1200 міст світу перед будинками, де жили жертви нацизму. На металі викарбувані імена цих людей. За всі 19 років існування проекту було вкрадено близько 600 каменів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter