У Вільнюсі археологи виявили частину комплексу Великої синагоги

12:37, 21 серпня 2017
Іудаїзм
882 0
Фото: vesty.co.il

Команда ізраїльських, американських і литовських археологів другий рік веде розкопки на місці Великої синагоги у Вільнюсі, яка була знищена нацистами 70 років тому.

Як повідомляє видання "Лехаим", найзахоплюючою знахідкою другого сезону стало відкриття приміщення мікви. Вчені відзначають, що відкриття мікви дає можливість краще реконструювати повсякденне життя знищеної єврейської громади.

Велика синагога була великим комплексом, який вважався серцем литовського єврейства протягом приблизно 300 років. У ньому знаходилася відома бібліотека Страшуна, 12 синагогальних залів, єврейські школи, приміщення для ритуальних омивань, місцева будівля єврейського общинноъ ради і навіть кошерні ресторани. Коли нацисти окупували місто, в червні 1941 року, ці будівлі були спалені дотла.

До моменту нацистської окупації громада Вільнюса, іменувалася «Литовським Єрусалимом» і налічувала 70000 чоловік. Вона підтримувала 100 синагог і півдюжини єврейських щоденних газет. 95% цих людей були вбиті під час Голокосту, а багато з тих, що вижили були вислані радянською владою. У 1950-х роках на місці синагоги були розміщені баскетбольний майданчик і дитячий сад.

Від знищеної синагоги збереглося три фрагмента: барельєф з Десятьма заповідями, двері, які вели до Ковчега Завіту, де зберігалися сувої Тори, і стіл, на якому розкладали сувій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter