В Ізраїлі під час реставрації синагоги знайдено 1800-річний камінь з написами на івриті

18:11, 23 лютого 2017
2556 0
Фото: jewishnews.com.ua

Під час реставрації синагоги в галілейському селищі Пкіін археологи виявили камінь, схожий на підставу статуї, з давніми написами на івриті. На думку фахівців, вік цього артефакту близько 1800 років, повідомляє проект "Єврейські новини".

Фото: jewishnews.com.ua

Пкіін вважається дуже важливим місцем у давній історії Ізраїлю. Згідно з переказами, саме тут рабин Шімон Бар-Йохай знайшов притулок при порятунку від римлян після повстання Бар-Кохби. В цьому ж селищі він разом з сином Элазаром написав головну книгу каббали «Зоар». До недавнього часу документального підтвердження цієї інформації не було. Але після знахідки археологів можна з упевненістю стверджувати, що 18 століть тому в цьому населеному пункті мешкали євреї і функціонувала синагога.

Кам'яний постамент з двома цитатами з Тори виявили в суміжному дворі між будинком сімейства Зінаті та старої пкіінської синагогою, в якій за легендою закладені два камені зі стіни Єрусалимського храму. Вчені припускають, що для зведення будівлі, датованої 1873 роком, будівельники частково використовували камені, що залишилися від стародавнього молитовного дому.

Фото: jewishnews.com.ua

Єврейська сім'я Зінаті вже кілька поколінь живе в Пкііні, не дивлячись на те, що сьогодні в селищі мешкають переважно араби. Остання представниця цього роду, Маргаліт Зінаті, доглядає за будинком старої пкіінської синагоги, яка зараз функціонує в якості музею.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter