У США відновили архівні записи співу єврейських в'язнів концтаборів

20:14, 07 лютого 2017
Іудаїзм
855 0
т

Через неправильний підпис котушка з записами голосів в'язнів концтаборів, що пролежала на полиці американського архіву близько 70 років, повідомляє jewishnews.com.ua.

У вересні 2016 року в архіві Університету Огайо була виявлена магнітна котушка з аудіозаписами, на яких єврейські в'язні нацистських концтаборів виконують пісні ідиші та німецькій мові. Кілька днів тому фахівцям вдалося відновити і вперше послухати історичну плівку.

Вокальні твори записав доктор Девід Бодер під час роботи в таборі для біженців у північній Франції в 1946 році. Після Другої світової війни вчений взяв інтерв'ю щонайменше у 130 людей, які пережили Голокост. Це були євреїв з Німеччини, Італії, Франції та Швейцарії.

Фахівці здогадувалися про існування записів Бодера з французького табору для біженців, але не могли знайти їх протягом 70 років. Причиною безуспішних пошуків виявився неправильний підпис на котушці.

«Я вважаю, що це відкриття — одне з найважливіших за 50 років існування нашого центру. Нацисти змушували в'язнів виконувати ці пісні під час дороги на роботу і назад», — повідомив доктор Девід Бейкер, один з керівників Центру Каммінгса при Тель-Авівському університеті, в якому зберігаються всі записи, зроблені Бодером.

Ознайомитися з частиною відновлених аудіозаписів можна на сайті Центру Каммінгса.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter