В Шаргороді відреставрують одну з найдавніших синагог України

13:53, 01 лютого 2017
Іудаїзм
774
Фото з http://mapio.net

Влада м. Шаргород, що знаходиться у Вінницькій області, оголосила збір коштів на реставрацію знаменитої шаргородської синагоги, якій понад 4 століття.

Мер Шаргорода розповів, що колишні земляки готові фінансувати всі роботи: вже домовилися з кількома заможними представниками єврейських громад, які готові пожертвувати певні суми на відновлення одного з «семи чудес Вінниччини», повідомляє religion.in.ua з посиланням на Djc.com.ua.

Шаргородська синагога була збудована у псевдо-мавританському стилі через рік після того, як місто отримало Магдебурзьке право, тобто в 1589 році. Вона відноситься до категорії «оборонних» і була важливою частиною системи міських укріплень. Коли місто захопили турки, в 1672-1699 роках, синагога була використана як мечеть, але потім знову стала центром єврейського життя Вінниччини, аж до 1930 року, коли її закрила радянська влада, а в будинку розмістила сокоморсовий завод.

Обладнання «сокоморсового підприємства» досі перебуває в приміщеннях синагоги і є великою проблемою, так як є приватною власністю якоїсь особи, яке вже багато років відмовляється прибрати його з синагоги. При тому, що будівля, яку визнано пам'ятником історії архітектури, повернули єврейській громаді.

На думку міського голови Шаргорода, Ігоря Винокруа, позбутися від «комуністичного баласту» доведеться через суд, і як тільки камінь спотикання зникне – відразу розпочнуться роботи – будівельники займуться перекриттям даху і відведенням води, а потім внутрішніми роботами в стародавньому будинку. Після реставрації синагоги будуть використовувати за призначенням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter