Синагога в Бродах / zabytki.in.ua

У місті Броди Львівської області активіст намагається самостійно врятувати напівзруйновану будівлю Великої синагоги.

Як повідомляє проект "Єврейські новини", великі організації не бажають витрачати гроші на реставрацію, як і місцева влада, мотивуючи це тим, що в місті не зареєстровано єврейського населення зовсім. Відремонтувати будівлю вирішив своїми силами житель міста Володимир Ковальчук.

Володимир розчищає будівлю, виносить із неї сміття і вже спиляв дерева, які почали рости всередині синагоги. Все це активіст робить своїм коштом.

Відео дня

У редакцію ВААД України надіслали відкритий лист:

"Він власними силами, найнявши за свої гроші людей, розчищає синагогу від завалів. При цьому ще й був змушений боротися з місцевою владою, яка не давала дозволу на реставрацію синагоги. Деякі жителі-оригінали ще й писали на нього заяви, стверджуючи, що він щось краде. Якимось дивом у нього зрідка виходить випросити у мера людину з бензопилою або трактор".

Після Другої світової війни будівля міської синагоги була пошкоджена. У радянські часи був проведений ремонт будівлі і її почали використовувати як склад і кафе.

У 1988 році стався обвал будівлі і відтоді  влада обіцяла відремонтувати синагогу та зробити з неї картинну галерею. Однак далі обіцянок справа не пішла, і в 2006 році стався обвал склепіння будови.