В Ізраїлі не визнали освіту та ліцензію рабинів США / Ieshua.org

Рабинський суд Ізраїлю відмовився визнавати освіту та ліцензії 160 рабинів зі Сполучених Штатів.

Більшість із них навчалися в нью-йоркській ієшиві (університеті) «Ховевей Тора» і є членами Міжнародної асоціації сучасних ортодоксальних рабинів, повідомляє проект "Єврейські новини".

Видання "The Jerusalem Post" опублікувало службову записку ізраїльського ортодоксального рабина Ашера Айрентрау, яку він направив у рабинський суд. У записці йдеться про проведення обряду одруження за ортодоксальним звичаєм у місті Портленд (штат Мен) між євреєм із США і жінкою-єврейкою, репатріанткою в Ізраїль.

Обряд провів рабин Аківа Герцфельд з синагоги «Шаарей тфіла». На думку рабина Ашера Айрентрау, цей шлюб не може бути визнаний дійсним, бо Аківа Герцфельд є членом Асоціації ортодоксів.

Ще в 2015 році окружний суд Єрусалиму довірив в обов'язок Головному раввинату встановити правила та критерії, за якими мають визнаватися ліцензії рабинів з діаспори. Як з'ясувалося, з цього питання комісія збиралася лише один раз і ніяких конкретних рішень не прийняла.

Якщо ситуація не зміниться, то ізраїльські представники ортодоксальної спільноти будуть відчувати зростаюче відчуження до своїх колег із діаспори.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram