Одеській єврейській громаді повернуть Бродську синагогу, після перенесення з неї архіву

17:06, 20 березня 2018
Іудаїзм
2043 0
Одеській громаді повернуть Бродську синагогу / wikipedia.org

Потім синагогу зможуть передати єврейській общині " Хабад-Шомрей Шабос", повідомляє проект "Єврейські новини" з посиланням на прес-службу облради.

Землю під будівництво нового архівного комплексу надасть Міністерство оборони. Попередньо будівництво обійдеться в 180-250 мільйонів гривень.

«Сесія виділила гроші на проектно-кошторисну документацію, тобто працюємо на випередження. Ми оголосимо тендер, коли отримаємо офіційну згоду на виділення земельної ділянки для будівництва цього об'єкта. Нас підтримують депутати Верховної Ради», – заявив голова облради Анатолій Урбанський.

При цьому, не повідомляються строки, коли може бути закінчено будівництво приміщення під архів.

Дискусії про повернення Бродської синагоги єврейській громаді ведуться з 1990-го року. У лютому 2016 року обласна рада нарешті ухвалила рішення передати її Хабаду, але чиновники не могли вирішити питання з архівом.

Будівля Бродської синагоги в стилі неореннесанса з елементами готики побудована в 1863 році. Вона стала першою на півдні Російської імперії хоральною синагогою, в якій богослужіння проводилося з музичним супроводом – органу та фісгармонії. Синагога діяла до 1929 року, потім тут розмістився клуб взуттєвої фабрики. Будівлю передали Одеському обласному архіву після Другої світової війни.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter